środa, 7 czerwca 2023

9. Festiwal Literatury “Przeczytani” odbędzie się od 15 do 18 czerwca w  w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

W programie m.in. spotkania z Manuelą Gretkowską, Joanną Bator i Krystyną Jandą.

Tegoroczny Festiwal odbywa się pod hasłem”Przeczytane”. To prawdziwa gratka dla miłośników literatury – kilka dni fascynujących spotkań z mistrzyniami i mistrzami słowa pisanego, którzy przybliżać będą warsztat i tajniki sztuki pisania książek. To też jedyny w Polsce Festiwal w całości zaplanowany i przygotowany przez młodych ludzi – to oni wybierają i zapraszają gości, prowadzą spotkania, wybierają tematy warsztatów. “Przeczytani” to dyskusje, warsztaty filozoficzne, dyskusje literackie, wykłady i pokaz filmowy.

W programie tegorocznego festiwalu zaplanowano wydarzenie specjalne na 10 urodziny kwartalnika „Fabularie”. Bieżącemu, 31. numerowi pisma towarzyszy wybór wierszy Jadwigi Stańczakowej (1919–1996), ociemniałej poetki i pisarki, dokonany specjalnie dla „Fabularii” przez jej wnuczkę Justynę Sobolewską, która pracuje obecnie nad książką poświęconą swojej babci.

Festiwal organizuje Stowarzyszenie Intelektualistów Niepokornych „Trickster” we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Koordynatorem ze strony MCK jest dr Michał Tabaczyński.

Wstęp wolny.

Podaj dalej
Autor: ET