Poniedziałek, 19 marca 2001
32.000 egzemplarzy pierwszego nakładu 15 marca do księgarŇ trafił album poświęcony zdobywcy Pucharu ĺwiata w skokach narciarskich - Adamowi Małyszowi. Wydawnictwu Biały Kruk z Krakowa udało się wydrukowaĘ ksiąřkę o najlepszym polskim skoczku jeszcze przed finałowym konkursem. Pierwszy nakład wynosi 32 tys. egzemplarzy. W albumie liczącym 160 stron znalazło się 150 zdjęĘ - z dzieciŇstwa, zdjęcia z rodziną, na skoczni, wreszcie najnowsze zdjęcia z tego sezonu skokŰw narciarskich - ostatnie z Mistrzostw ĺwiata w Lahti. Album powstawał w rekordowym tempie, rŰwnolegle trwały prace nad tekstem i kompletowanie fotografii pochodzących z agencji prasowych. Wyboru zdjęĘ dokonał Leszek Sosnowski. Album "Małysz: Bogu dziękuję" ma bardzo rozbudowaną częśĘ tekstową. Znalazły się tu zarŰwno obszerne relacje autobiograficzne spisane przez Halinę Zdebską, jak i omŰwienia sukcesŰw sportowych ó za tę częśĘ ksiąřki odpowiadał Andrzej Stanowski, dziennikarz sportowy. Album w księgarniach kosztuje 70 złotych. (Ł) Rozmowa z Leszkiem Sosnowskim, właścicielem wydawnictwa Biały Kruk Chyba ustanowiliśmy rekord - W ostatnich tygodniach Polska řyje Adamem Małyszem. Ksiąřka ukazała się na kilka dni przed finałem sezonu skokŰw narciarskich - kiedy w mediach o naszym sportowcu jest najgłośniej. -Autorzy ksiąřki znają i sport, i samego Adama Małysza od lat, siedzą dogłębnie w temacie i to co media upraszczały, a czasami wprost wypaczały, oni pokazali na pewno prawdziwie. Mamy tu opis bliřszej i dalszej rodziny bohatera ksiąřki, poczynając od 103-letniej prababci. Opis jego otoczenia i środowiska, opinie o nim m.in. duszpasterzy katolickiego i ewangelickiego. Tak więc nie tylko wyczyny sportowe mistrza są tematem albumu "Małysz: Bogu dziękuję". Poznajemy poglądy tego młodego człowieka na sport, na kibicŰw i w ogŰle na řycie, młodego człowieka, ktŰry ku swemu największemu zaskoczeniu został nagle bohaterem narodowym. Chyba udało nam się …
Wyświetlono 25% materiału - 275 słów. Całość materiału zawiera 1103 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się