Czwartek, 23 marca 2023
Platforma Netflix pokaże w tym roku dziewięć nowych polskich filmów. Wśród nich, jak już informowaliśmy, będzie ekranizacja „Znachora”, na podstawie kultowej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.  Zobaczymy też

„Pana Samochodzika i Templariuszy” – to z kolei adaptacja książek Zbigniewa Nienackiego.

Premierę w tym roku będzie miał również serial „Informacja zwrotna” na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Obraz wyreżyserował Leszek Dawid – nagrodzony filmowym Orłem twórca znany z takich tytułów jak „Jesteś Bogiem”, serialu „Pakt”, „W głębi lasu” czy filmu „Broad Peak”.

Jakub Żulczyk ma już na koncie kilka udanych produkcji serialowych – pochwały zbierała zrealizowana na podstawie jego powieści i głośna produkcja „Ślepnąć od świateł”, pisarz był także scenarzystą serialu kryminalnego „Belfer”.
Ekranizacja „Informacji zwrotnej” to będzie pierwszy wspólny projekt z polskim oddziałem Netfliksa. Pisarz w mediach społecznościowych zapowiedział, że to może być początek dłuższej współpracy.

Fabuła opowiada o uzależnionym od alkoholu byłym muzyku rockowym – w tej wdzięcznej roli Arkadiusz Jakubik. Choć jego bohater zmaga się z licznymi demonami, pewnego dnia musi wyruszyć w pełną niespodziewanych zwrotów akcji podróż w najciemniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki, by odnaleźć swojego zaginionego syna. Tego z kolei zagrał debiutujący Jakub Sierenberg.

 

Podaj dalej
Autor: W