
Z abonamentu Smart!, obejmującego m.in. darmowe dostawy, obecnie 7 mln klientów w Polsce i ponad 1 mln na pozostałych rynkach. Allegro będzie w tym roku inwestować w intensywny rozwój tej usługi, poinformowali przedstawiciele spółki.
„Od siedmiu lat systematycznie coraz bardziej inwestujemy i stawiamy na Smart! W 2019 roku powstał Smart! Week, potem Smart! Trial, wchodzimy też na nowe rynki – jesteśmy obecnie w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Mamy 7 mln klientów w Polsce i ponad 1 mln na pozostałych rynkach. 92 proc. użytkowników pozytywnie ocenia Smart! i 92 proc. twierdzi, że program jest opłacalny” – powiedział Paweł Łowisz, dyrektor Allegro Smart! i innych programów lojalnościowych na konferencji prasowej.
„W tym roku chcemy coraz bardziej rozwijać ten program i wprowadzać coraz więcej korzyści. Od tego roku wprowadziliśmy innowacje, stawiamy na nowość Smart! Monety i nowe wyzwania. Smart! Week zamienił się w Smart! Weeks, bo zdecydowaliśmy się wydłużyć tydzień do dwóch tygodni i w tym roku Smart! Weeks 2025 potrwa od 9 do 15 maja” – dodał.
Program monetowy Allegro został zastąpiony programem zniżkowym Smart! Monety, który pozwala kupującym obniżać wartość zakupów na platformie i od ostatnich dni stycznia zmieniony też został sposób wymiany Monet na kupony. Do tej pory kupujący potrzebowali co najmniej 5 Monet, aby wymienić je na kupon, a 29 stycznia ten limit został zniesiony. Smart! Monety daje możliwość zbierania wirtualnych punktów za dokonane zakupy i dodatkowe wyzwania w serwisie, które można następnie zamieniać na kupony rabatowe.
„Średnio uczestnik programu rocznie na kosztach dostawy oszczędza 800 zł, kupując dwukrotnie więcej niż statystyczny użytkownik. Oferta produktu, która pojawia się w ramach Smart, automatycznie notuje ok. 2,5-krotny wzrost sprzedaży” – przekazał Paweł Lowisz.
Obecnie cena za roczny abonament Smart wynosi 59,9 zł, ale można też uzyskać od tej ceny rabat podczas różnych akcji organizowanych przez platformę.
Allegro miało na koniec 2024 roku 15,1 mln aktywnych kupujących w Polsce, zaś w regionie było to ponad 20 mln i według danych za 2024 rok grupa generuje 1 proc. polskiego PKB.