środa, 13 listopada 2002
Internet
Kiedy Bertelsmann wszedł na rynek internetowej sprzedaży książek w 1998 roku, kupując udziały w Barnesandnoble.com przed otwarciem własnych internetowych sklepów książkowych BOL, wielu analityków przewidziało, że będzie to stanowiło silną konkurencję dla Amazon.com. Niektórzy analitycy uważali, że konkurencja spowoduje nawet całkowite wykluczenie Amazon. com z internetowego biznesu. Nawet twórca Amazona – Jeff Bezos – nie przypuszczał wówczas, że niemiecki gigant medialny wycofa się z sektora sprzedaży online po niespełna czterech latach. A jednak, Bertelsmann przygotowuje się albo do zamknięcia albo do sprzedania swoich księgarni internetowych. Być może nawet sprzeda je firmie Amazon. Nie sprawdziły się prognozy z końca lat 90. dotyczące wzrostu sprzedaży online. Sprzedaż książek poprzez Internet wyraźnie zwolniła tempo po osiągnięciu 10 proc. obrotów na rynku amerykańskim i 6 proc. na rynku brytyjskim. W tym czasie Amazon potrafił zdobyć znaczną przewagę nad konkurencją. Bertelsmann …
Wyświetlono 25% materiału - 136 słów. Całość materiału zawiera 546 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się