Piątek, 26 lutego 2021
Firmie zarzucono cenzurowanie opinii
Poruszenie w USA wywołała decyzja Amazona o wycofaniu ze sprzedaży książki Ryana T. Andersona krytykującej “ideologię transpłciowości”. Firmie zarzucono cenzurowanie opinii, które nie odzwierciedlają jej liberalnych poglądów – informuje serwis Wirtualnemedia.pl.

Książka “When Harry Became Sally: Responding to the Transgender Moment” (Kiedy Harry stał się Sally: Odpowiedź na moment transpłciowości”) została wydana w 2019 roku nakładem Encounter Books. Wciąż można ją nabyć m.in. w sieci amerykańskich księgarni Barnes & Noble. Według zamieszczonego tam opisu książki, autor – czerpiąc z biologii, psychologii i filozofii – przedstawia swój pogląd m.in. na “ludzką cielesność, zrównoważone podejście do polityki publicznej w zakresie tożsamości płciowej oraz trzeźwą ocenę ludzkich kosztów błędnego zrozumienia ludzkiej natury”.

Jak zauważyła stacja Fox News, wyszukiwarka na stronie Amazona nie pokazywała w wynikach książki Andersona, sugerując za to zakup książek oferujących odmienne spojrzenie na problem, m.in. “The End of Gender: Debunking the Myths about Sex and Identity in Our Society” (Koniec płci: obalanie mitów o seksie i tożsamości w naszym społeczeństwie) czy “Let Harry Become Sally: Responding to the Anti-Transgender Moment” (Pozwól Harry’emu stać się Sally: odpowiadając na moment antytranspłciowości”).

Krytycznie do decyzji Amazona odnieśli się publicyści najważniejszych gazet. Komentator National Review David French uznał posunięcie za „absurdalne i niedopuszczalne”.

Z kolei konserwatywny komentator Ross Douthat z “New York Timesa” określił to jako eksperyment Amazona badający, “co może mu ujść na sucho”.

Nie brak było też krytycznych uwag na Twitterze. Użytkownicy zauważali m.in., że na Amazonie wciąż można kupić np. postulujący eliminację płci męskiej “Manifest SCUM” radykalnej feministki Valerie Solanas, znanej z próby zabicia Andy’ego Warhola, manifest “Unabombera” Teda Kaczyńskiego oraz “Mein Kampf” Hitlera.

Podaj dalej
Autor: ET