Wtorek, 18 czerwca 2024

W maju br. Anna Lubczyńska-Lafuente objęła stanowisko Członkini Zarządu ds. sprzedaży i rozwoju w spółce Platon. W nowej roli odpowiada za szeroko rozumiany obszar zakupów oraz sprzedaży, planowania i zarządzania zapasem, a także strategię rozwoju działalności i efektywności operacyjnej. Dołącza tym samym do dotychczasowego składu zarządu spółki, który tworzą: Prezes – Paweł Filar oraz Iwona Rytel – Dyrektorka Finansowa.

– Bardzo się cieszę, że Anna dołącza do zarządu Platona. Świetna znajomość polskiego rynku wydawniczego i wieloletnie doświadczenie z zakresu dystrybucji i logistyki sprawiają, że będzie dużym wzmocnieniem dla zespołu oraz wsparciem do jeszcze szybszego wzrostu i realizacji nowych projektów rozwojowych – mówi Paweł Filar, prezes Platona.

Anna Lubczyńska-Lafuente przez ostatnie lata była członkiem zarządu Grupy WN PWN oraz prezesem należących do Grupy spółek OSDW Azymut (dystrybucja i logistyka) oraz ePWN (e-commerce). W latach 2016 – 2019 zarządzała wydawnictwem Zielona Sowa. Wcześniej związana była z Bertelsmann Media i wydawnictwem Świat Książki.

Platon Sp. z o.o. to jeden z największych dystrybutorów książek w Polsce. Współpracuje z blisko 600 dostawcami rozwijając obok oferty książkowej kategorie zabawki i artykułów papierniczych, dociera do szerokiej sieci podmiotów zarówno e-commerce, jak i stacjonarnych, zaopatruje także największe sieci handlowe i biblioteki.  W ostatnich latach Platon zwiększał obroty o kilkadziesiąt milionów rocznie, osiągając wynik niemal 370 mln zł na koniec 2023 roku.

 

Podaj dalej