Poniedziałek, 7 października 2019
Zmiana u papierniczego giganta

Decyzją Rady Dyrektorów koncernu Stora Enso 1 grudnia Annica Bresky obejmie stanowisko prezesa i CEO. Poinformowała o tym 3 października Poligraficzna Agencja Informacyjna. Annica Bresky ma 44 lata, obecnie kieruje działem Stora Enso Consumer Board.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi i witamy Annikę Bresky na nowym stanowisku. Posiada ona bardzo duże doświadczenie w naszej branży, jak również ma odpowiednie przygotowanie biznesowe. Uważamy, że jest osobą, która zagwarantuje dalszy rozwój Stora Enso i będzie kontynuować strategię realizowaną obecnie przez koncern. Swoją dotychczasową działalnością Annica Bresky potwierdziła, że potrafi zadbać o rozwój biznesu, zachowując jednocześnie doskonałą operacyjność; w dużym stopniu koncentruje się przy tym na klientach i innowacjach. Ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, by kontynuować proces przekształcania Stora Enso w przedsiębiorstwo w pełni bazujące na surowcach odnawialnych – powiedział Jorma Eloranta, przewodniczący Rady Dyrektorów Stora Enso.

Annica Bresky oświadczyła: „jestem dumna z tej nominacji i możliwości, jakie niesie ona ze sobą. Z niecierpliwością czekam, by dalej móc budować przyszłość Stora Enso, wspólnie z niezwykle kompetentnymi zespołami działającymi w ramach naszej firmy. Mamy odpowiednie zasoby, aby dalej się rozwijać wraz z naszymi klientami, jak również wspierać ich biznes poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Wraz z moimi kolegami i koleżankami ze Stora Enso, naszymi klientami i partnerami z całego świata, dołożymy też wszelkich starań, by zintensyfikować działania, ukierunkowane na walkę z globalnym ociepleniem”.

Do czasu objęcia nowej funkcji przez Annicę Bresky będzie ja nadal pełnić Karl-Henrik Sundström, który powiedział: „spędziłem w Stora Enso wspaniałe chwile i jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę przekazać stery firmy w ręce Anniki. Życzę jej powodzenia w nowej roli. W pozostałych miesiącach na stanowisku CEO będę się przede wszystkim koncentrował na sprawnym przekazywaniu jej obowiązków, wynikających z kierowania przedsiębiorstwem”.

– Karl-Henrik był siłą napędową przekształcania Stora Enso w przemysłowego lidera pod względem innowacyjności i proekologiczności. Jako Rada Dyrektorów doceniamy jego ogromny wkład w ten proces przez wszystkie lata, gdy kierował naszą firmą – podsumował Jorma Eloranta.

Stora Enso jest globalnym producentem wyrobów papierniczych, opakowaniowych i drzewnych z historią ponad 700 lat. Produkuje papiery do druku, wysokiej jakości papiery graficzne, opakowania konsumenckie i przemysłowe produkty drzewne. Zatrudnia 27 tys. pracowników w ponad 35 krajach świata. W 2018 roku przychody koncernu wyniosły 10,49 mld euro

Stora Enso posiada w Polsce 4 zakłady: w Ostrołęce, Tychach, Łodzi i w Mosinie koło Poznania. Zakład w Ostrołęce jest największym w grupie Stora Enso Poland. W jednym kompleksie przemysłowym zlokalizowane są tam: Zakład Celulozy i Papieru, Zakład Tektury i Pudeł oraz Zakład Worków Papierowych. Większość produkcji opiera się o własną papiernię, gdzie powstają papiery pakowe, workowe oraz do papiery produkcji tektury falistej. Zakład Tektury i Pudeł produkuje tekturę falistą 3 i 5-cio warstwową we wszystkich rodzajach fali. Z tektur wykonuje się różnego rodzaju pudła klapowe i fasonowe o wymiarach, konstrukcji i szacie graficznej według wymagań klienta. Zakład Worków Papierowych wyposażony jest w 5 pełnych ciągów workarskich i jest obecnie uważany za jeden z najnowocześniejszych w Europie środkowo-wschodniej. Kompleks zakładów produkcyjnych uzupełnia wybudowane w ostatnich latach centrum logistyczne z nowoczesnymi magazynami, zintegrowanymi z systemem zarządzania SAP.

 

Podaj dalej
Autor: (fran)