Wtorek, 14 lutego 2023

14 lutego – Dzień Walentego, idealna okazja do rozmowy z Jolantą Kosowską o niej i jej najnowszej powieści „Sobie pisani. Magiczna Praga i alchemia miłości”. Najbardziej romantyczna opowieść Jolanty Kosowskiej, która w ręce czytelników trafiła 10 lutego.

Z Jolantą Kosowską rozmawia Dorota Duda

14 lutego, wtorek, godz. 19.00

Facebook/Autorzy Książek w Obiektywie

14 lipca 2020 roku poznaliśmy Jolantę Kosowską. Była to premiera jej dwunastej powieści „Pocztówki z Portugalii”, wydana nakładem wydawnictwa Zaczytani. Wtedy opowiedziała nam o sobie: „Z zawodu jestem lekarką. Moją pasją już od wielu lat jest pisanie książek. Debiutowałam w 2012 roku powieścią „Niepamięć”. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwo Bukowy Las. Z czasem pisarstwo stało się drugim zawodem. Oba moje zawody są mi tak samo bliskie, żadnego z nich nie potrafiłabym się wyrzec, z żadnego zrezygnować. Są mi potrzebne do życia jak powietrze. Czasami myślę, że mam dwie jaźnie, dwie dusze w jednym ciele. Jako lekarka jest poważna, wymagająca, ograniczona przez godziny przyjęć i harmonogram wizyt domowych. Jako pisarka mam niczym nieograniczoną wyobraźnię, nienormowany czas pracy… Czuję się wolna. Najlepiej pisze mi się nocą. Cisza, spokój, przyciemnione światło, subtelne dźwięki muzyki, tylko ja i klawiatura komputera, sok pomidorowy z tabasco, czasami ciepła czekolada. Czas zwalnia, myśli zaczynają płynąć swobodnie, palce przesuwają się po klawiaturze, a ja całą sobą jestem w świecie pisanej powieści.

Poza pisarstwem mam jeszcze dwie inne pasje.

Pierwszą z nich są podróże. Podróżuję odkąd sięgam pamięcią. W pewnym sensie moje życie biegnie od jednej do drugiej podróży i od jednej do drugiej książki. Wracam z wyjazdu i już zaczynam myśleć o kolejnym. Zawsze dokładnie przygotowuję się do podróży. Poznaję historię danego kraju, zabytki, kulturę, obyczaje, muzykę, potrawy, trunki i czasami język. Lubię wracać w te same miejsca, odkrywać je na nowo, czuć ich atmosferę całą sobą. Lubię poczuć się gdzieś jak w domu. Te podróże pojawiają się też w moich książkach. (…)

Mam jeszcze jedną pasję. Jest nią fotografowanie. Z każdej podróży przywożę setki, czasami tysiące zdjęć. Po powrocie wybieram z nich te, które mogą być swoistymi ilustracjami do książek.

Od wielu lat mieszkam w Dreźnie ale moje serce nieustanie tęskni za Wrocławiem”.

10 lutego 2023 premierę miała już piętnasta powieść Jolanty Kosowskiej „Sobie pisani”. Tym razem autorka zaprasza nas w podróż do Pragi… ale o szczegóły tej podróży autorkę dopyta Dorota Duda.

Serdecznie zapraszamy 14 lutego o godz. 19.00

Zapraszamy do oglądania https://www.facebook.com/autorzywobiektywie

Agencja promocji AUTORZY KSIĄŻEK W OBIEKTYWIE – koncentruje swoją uwagę na autorach książek oraz ich dziełach literackich. Pomaga pisarzom, poetom wypromować swój wizerunek. Fotografie wizerunkowe, krótkie filmy reklamowe, spotkania autorskie. Wywiady, recenzje książek, a także  reportaże ze spotkań, targów i festiwali uzupełniają ofertę agencji.

Kontakt:

Marytka Czarnocka, marytka@autorzywobiektywie.pl, Tel. 602 39 42 56

www.autorzywobiektywie.pl

 

 

Podaj dalej
Autor: Autorzy Książek w Obiektywie