Wtorek, 11 czerwca 2024
Już dziś

Miłka Skalska gości Iwonę Banach autorkę powieści „Zemsta na lokacie”, wydanej 15 maja nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska.

11 czerwca, wtorek, godz. 19

Facebook/Autorzy Książek w Obiektywie

W malowniczym miasteczku Złorzecze, burmistrz wpada na nietypowy pomysł na promocję, mający przyczynić się do zwiększenia dochodów miasta. Postanawia wykorzystać starą klątwę czarownicy, którą wieki temu spalono na stosie. Ta czarownica przeklęła całe miasto aż do ostatniego mieszkańca. W tym miejscu fabuła zaczyna się komplikować, kiedy okazuje się, że imię i nazwisko tej czarownicy jest istotne dla kobiety, która niedawno opuściła więzienny mur, gdzie odsiadywała karę za napad na bank i morderstwo.

Ludzie zaczynają gromadzić się w mieście, aby uczestniczyć w “nagim sabacie”, który musi odbyć się pod nieobecność proboszcza, gdyż ten nigdy by na to nie pozwolił. Ale podczas sabatu wybucha nie tylko panika. Komendant policji zostaje zawieszony za agresję, która wynika z hasła “wegańskie koty są zdrowsze”. Jest przekonany, że miejscowa knajpa oferuje potrawy z mięsa kotów. Na jego stanowisku pojawia się tymczasowy komendant, który niestety zostaje odnaleziony martwy, z miotłą wbitą w pierś.

Ale to dopiero początek. Czy za morderstwem stoi Marina Oczar, czarownica spalona na stosie, czy może to ktoś o wiele bardziej realny? Mówi się, że zemsta najlepiej smakuje na zimno… z dodatkiem wielopalczastej pietruszki.

Iwona Banach jest tłumaczką, nauczycielką, matką dorosłej dziewczyny z niepełnosprawnością, pasjonatką literatury, entuzjastką robótek szydełkowych i niepoprawną bałaganiarą. Jej ciekawość nie zna granic, z wyjątkiem tematów ekonomicznych i motoryzacyjnych. Jej kreatywność osiąga szczyt w kuchni, chociaż rodzinnym anegdotom zgodnie z którymi, zamiast solniczki do jej potraw pasowałaby raczej gaśnica, nie można zaprzeczyć. Pikanteria, którą nauczył ją przyrządzać ojciec, jest jednym z jej ulubionych dań. Choć nie jest tak roztargniona jak pewna bohaterka powieści, Regi, zdarzyło jej się już schować masło do piekarnika czy szukać kota w lodówce. Na szczęście, koty to bystre zwierzęta, które nie pozwolą na takie zapomnienia.

Agencja promocji autorów „AUTORZY KSIĄŻEK W OBIEKTYWIE” – powstała z pasji do książek i fotografii. Promujemy pisarzy i literaturę. Prowadzimy spotkania autorskie. Pomagamy początkującym autorom zdobyć umiejętności pisarskie i zbudować markę osobistą. W naszej ofercie są; kursy pisarskie, sesje wizerunkowe, reportaże fotograficzne i filmowe, wywiady…

Zajmujemy się także promocją autorów oraz ich dzieł literackich w mediach społecznościowych. Tworzymy strony i blogi internetowe.

Kontakt: Marytka Czarnocka, marytka@autorzywobiektywie.pl, tel. 602 39 42 56

Podaj dalej