Wtorek, 18 czerwca 2024
Już dziś

Miłka Skalska gościć będzie Jacka Piekiełko autora powieści „Gdy prawda milczy” i Łukasza Wrońskiego autora „W umyśle mordercy. Cień bestii”. Książki wydała Skarpa Warszawska.

18 czerwca, wtorek, godz. 19

Facebook/Autorzy Książek w Obiektywie

Obaj autorzy skoncentrowali swoje pióra na zbrodniach opartych na faktach, między innymi na przerażających czynach Aleksandra Spiesiwcewa, znanego jako morderca z dobermanem. Wroński, ze swoim unikalnym podejściem, przedstawia mechanizmy, którymi kierują się zbrodniarze. W swojej najnowszej książce dokonuje podziału na tych, których motywacje są seksualne, oraz tych, którzy działają pod wpływem silnych emocji. Z drugiej strony, Piekiełko skupia się na szczegółach dotyczących zbierania informacji do takiej powieści. Bez wątpienia, opisy makabrycznych zbrodni są ich wspólnym, choć niełatwym tematem.

Jacek Piekiełko laureat ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu 2015. Autor mrocznych kryminałów “Biały Słoń”, “Wymazani”, “Niewidoczni”. Ostatni thriller “W złej wierze” został świetnie przyjęty przez czytelników. „Doberman” to jego szósta i zdecydowanie najmocniejsza powieść, w której zmierzył się z gatunkiem true crime.

Obecnie wraca do czytelników z powieścią „Gdy prawda milczy”. Przerażająca opowieść, której światło dzienne przypadkowo dostrzegło, jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Anička nigdy nie miała łatwego życia. Porzucona przez swoich rodziców uzależnionych od narkotyków, trafia do rąk handlarzy ludźmi i później do Norwegii, gdzie przechodzi przez prawdziwy koszmar. Kiedy trzynastoletnia dziewczynka udaje się uwolnić ze szponów zła i powraca do Czech, boryka się z problemami komunikacyjnymi. Doświadczone przez nią traumy dodatkowo utrudniają jej pokonywanie codziennych wyzwań. Bez rodziny i bliskich, tymczasową opiekę nad nią sprawuje Kristína, pracująca w ośrodku dla dzieci “Promyczek”. Siostra opiekunki, Veronika, zaprzyjaźnia się z Aničką, która dzięki temu zaczyna się otwierać i opowiadać o doznanych krzywdach. Los jednak nie przestaje być dla niej surowy, kiedy lekarze diagnozują u niej białaczkę. Veronika postanawia adoptować Aničkę, co daje początek niewyobrażalnemu piekłu…

Jacek Piekiełko przedstawia swoją interpretację jednej z najgłośniejszych spraw kryminalnych współczesnych Czech — tajemniczej sprawy “Dzieci z Kuřim”, której do końca nie udało się wyjaśnić.

Łukasz Wroński psycholog specjalizujący się w zagadnieniach związanych z psychologią sądową, śledczą i kliniczną, biegły sądowy, profiler i od kilku lat stały autor „Magazynu literacko-kryminalnego POCISK”. Autor książki „Seryjni i wielokrotni mordercy”. Profilowanie psychologiczne i psycho-geograficzne. Na co dzień pracuje na Oddziale Psychiatrycznym w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia. Jest członkiem zarządu Naukowej Sekcji Psychologii Sądowej Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej i wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego.

Jego najnowsza książka „W umyśle mordercy. Cień bestii” trafiła właśnie na półki księgarskie. Nie jest prawdą, że bestie istnieją jedynie w baśniach. Książka „W umyśle mordercy. Cień bestii” przypomina nam o tej smutnej realności – takie stworzenia mieszkają wśród nas. Nie ukrywają się w ciemności, nie przybierają groteskowych form, nie mają rogów, kłów czy pazurów. One, mijając nas każdego dnia, noszą ludzkie oblicza i tylko czekają na nasz błąd… Łukasz Wroński w swoich narracjach z niezwykłą sugestywnością przedstawia mentalność zabójców, a także cierpienia ich ofiar. Te opowieści są tym bardziej przerażające, że są prawdziwe. Autor, aby uświadomić nam, na jakie okrucieństwa możemy być narażeni, wybrał przytłaczające przykłady zbrodni popełnionych przez morderców, nekrofilów i innych dewiantów o twarzach, które na co dzień możemy spotkać na ulicy. Po przeczytaniu tej książki strach stanie się waszym Aniołem Stróżem.

Agencja promocji autorów „AUTORZY KSIĄŻEK W OBIEKTYWIE” – powstała z pasji do książek i fotografii. Promujemy pisarzy i literaturę. Prowadzimy spotkania autorskie. Pomagamy początkującym autorom zdobyć umiejętności pisarskie i zbudować markę osobistą. W naszej ofercie są; kursy pisarskie, sesje wizerunkowe, reportaże fotograficzne i filmowe, wywiady…

Zajmujemy się także promocją autorów oraz ich dzieł literackich w mediach społecznościowych. Tworzymy strony i blogi internetowe.

Kontakt: Marytka Czarnocka, marytka@autorzywobiektywie.pl, tel. 602 39 42 56

Podaj dalej