Wtorek, 8 czerwca 2004
Wydarzenia: Prywatyzacja WSiP
1 czerwca minister skarbu ogłosił krótką listę podmiotów dopuszczonych do negocjacji w sprawie zakupu do 60 proc. akcji prywatyzowanych Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Lista jest bardzo krótka. Z ośmiu podmiotów, które złożyły oferty wybrano jedynie dwa - Agorę S.A. i konsorcjum Advent International- CA IB PRE IPO Investment I. - Jest to dużym zaskoczeniem, że na krótkiej liście znalazło się tylko dwóch inwestorów. Żałuję, że nie ma żadnego OFE, ale widocznie fundusze emerytalne złożyły gorszą ofertę - mówi prezes WSiP Jan Rurański. Agora była niemalże pewniakiem do krótkiej listy. Po raz trzeci uczestniczy w przetargu, ma duże doświadczenie w negocjacjach z Ministerstwem Skarbu Państwa, wie jaką cenę mogą osiągnąć akcje WSiP. Nic dziwnego, że złożyła atrakcyjną ofertę. Dla Agory WSiP to szansa na poprawę wyniku finansowego spółki i furtka do ekspansji na rynek książki. W "Gazecie Wyborczej" decyzję MSP komentował wiceprezes Agory Zbigniew Bąk, który od początku odpowiada za inwestycję we WSiP. - Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy się na krótkiej liście inwestorów dla WSiP i że ta lista jest rzeczywiście krótka. Wcześniej zdarzało się, że było na niej kilka firm. Teraz nasze szanse zwiększa też to, że jesteśmy jedynym inwestorem branżowym. Konkurencyjną ofertę przygotowało konsorcjum dwóch funduszy venture capital. Takie fundusze z reguły inwestują na trzy do pięciu lat. Wybierając ofertę funduszy, nie wiadomo …
Wyświetlono 25% materiału - 215 słów. Całość materiału zawiera 861 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki