Czwartek, 28 czerwca 2018
J. Daniels „Nasze miejsce na ziemi”

To już czwarta cześć gorącej serii „Alabama Summer” autorstwa J. Daniels. Autorka po raz kolejny zaprasza czytelników do Ruxton, gdzie życie toczy się swoim własnym, leniwym rytmem. Bohaterowie znani z poprzednich opowieści cementują swoje związki – Beth i Reed właśnie przygotowują się do ślubu, Tessa i Luke namiętnie pielęgnują swój związek starając się o dziecko, a Mia i Ben… próbują znaleźć dla siebie chwilę bez dzieci. J. Daniels jak zwykle gwarantuje cały wachlarz ludzkich uczuć, niepokojów i dręczących żądz.

Główny wątek „Naszego miejsca na ziemi” koncentruje się na ostatniej parze właśnie, poszukującej czasu tylko we dwoje. Autorka w zabawny sposób pokazuje zmagania bohaterów z codziennością. Bycie rodzicami jest jednocześnie najpiękniejszym i najbardziej przytłaczającym doświadczeniem. Ben i Mia boleśnie się o tym przekonują. Tęsknią za chwilami spędzanymi sam na sam odczuwając wręcz fizyczny ból. Pragnienie bliskości właściwie cały czas zaprząta ich umysły. Nie jest to jednak łatwe, kiedy po domu biega dwóch rozbrykanych chłopców, skutecznie studząc miłosny zapał rodziców…

– Też mam niespodziankę. Perwersyjną. I rewelacyjną do entego stopnia. Prawdopodobnie nielegalną. – Uśmiecham się złośliwie, czując na sobie jego wzrok. – I też nic nie powiem.
– A kiedy ta niespodzianka ma mieć miejsce?
– Jutro.
Zaciskam powieki i szczękę, mruczę wściekła, że się wygadałam. Jestem zła na Bena, że tak łatwo wydobył ze mnie informacje.
Żałosne. Nie potrafię nic przed nim ukryć. Wystarczy, że przebywam w jego obecności, a już zachowuję się, jakbym wypiła serum prawdy. A to przecież świetna niespodzianka! Powinnam dochować tajemnicy.
Mia, no weź. Musisz dobrze to rozegrać albo w ogóle się w to nie baw.

Nic więcej nie powiem – mówię. I brzmię przekonująco.
Ben jeszcze bardziej się pochyla. Dotyka nosem moich włosów.
– Czy ta niespodzianka ma coś wspólnego z tym cholernie seksownym kompletem, który miałaś dzisiaj na sobie, gdy w ciebie wchodziłem? – pyta cicho, chociaż nie ma szans, żeby chłopcy nas słyszeli. Znajdują się zbyt daleko i robią duży hałas.
Ale wyszeptane słowa są trochę bardziej niemoralne niż te wypowiedziane na głos. A Ben uwielbia być niemoralny. Wysuwam szczękę. Oblewam się rumieńcem. Szlag by to trafił.

Mia i Ben mimo piętrzących się trudności starają się pielęgnować swój związek. Nocne zmiany Bena, budzący się w nocy synowie i zmęczenie nie ułatwiają im zadania. Nie poddają się jednak i wznoszą się na wyżyny kreatywności. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji. Seks na tylnym siedzeniu auta, w przymierzalni sklepu z bielizną, pieszczoty podczas jazdy samochodem to tylko niektóre z pomysłów szalejących za sobą małżonków. Kto powiedział, że życie seksualne rodziców musi być nudne…
Z pomocą w ratowaniu związku przychodzą im także przyjaciele zajmując się ich potomstwem i dając im chwile wytchnienia. Ben szykuje także niespodziankę dla swojej spragnionej żony – dwa dni bez dzieci, w zacisznym domku to spełnienie marzeń obojga.

A prognozy dla Sparrow’s Island? Ma być słonecznie i ciepło. Idealna pogoda, żeby Mia włożyła bikini. O rety. Nie mogę się doczekać. Dwa dni sam na sam z żoną. Bez dzieci. Nikt nie będzie nam przeszkadzać. Przez czterdzieści osiem godzin będę mieć ją tylko dla siebie i mam zamiar wykorzystać każdą minutę.
Smakować każdy fragment jej ciała. Pieścić każdy centymetr. Brać…

Niestety coś kładzie się cieniem na radosne oczekiwanie na wypad. Na scenę wkracza bowiem była partnerka Bena – Angie, która po wyjściu z więzienia żąda spotkania z ich synkiem Nolanem. Budzi to ogromny niepokój Bena, a przede wszystkim Mii, która pokochała chłopca jak własne dziecko i boi się go stracić. Czy jej obawy okażą się słuszne?

O autorce:

J. Daniels – autorka bestsellerów nowojorskiej gazety „New York Times” i „USA Today” z serii „Sweet Addiction”, “The Dirty Deeds” i „Alabama Summer”. W dzień pracuje jako technolog radiologiczny, a gdy nie pisze ani nie czyta, można ją znaleźć z babcią i dwójką dzieci.
Uwielbia zwijanie się z dobrą książką, picie niedorzecznej ilości kawy i pisanie opowiadań, których jej dzieci nigdy nie przeczytają. J dorastała w Baltimore i mieszka w Maryland z rodziną.

Dane wydawnicze:
Edipresse Książki | ISBN 9788381176231 |s. 470 | Cena: 39,90 | Premiera: 04.07.2018

Podaj dalej