Wtorek, 3 stycznia 2023
Przyznane zostaną także Odkrycia Empiku i nagroda dla Pisarza Roku

7 lutego podczas gali Bestsellerów Empiku 2022 transmitowanej w TVN oraz na Facebooku dowiemy się, do kogo trafią statuetki za topowe książki, płyty, filmy, najczęściej słuchane treści audio w Empik Go oraz najpopularniejsze wydarzenie muzyczne dystrybuowane przez Going i Empik Bilety. Klienci salonów i sklepu online oraz użytkownicy aplikacji głosują w plebiscycie na swoich faworytów przez cały rok poprzez codzienne zakupy i wybory.

Wręczone zostaną także Odkrycia Empiku 2022 przyznawane przez eksperckie jury. W kategorii literatura laureata lub laureatkę wyłonią: Aleksandra Zbroja, Michał Nogaś, Sylwia Chutnik, Joanna Marczuk i Marcin Maćkiewicz.

Spośród wszystkich twórców nominowanych do Bestsellerów Empiku w kategoriach muzycznych i książkowych fani wskażą także Pisarza i Artystę Muzycznego Roku. Głosowanie odbędzie się w aplikacji Empik od 1 do 7 lutego.

Motywem przewodnim tegorocznej gali finałowej jest hasztag #swiatsiezmienia. Przyjmie ona nowoczesną i dynamiczną formułę z elementami wizualnymi w stylistyce retro (z lat 70.), a transmisja telewizyjna i streaming online będą się wzajemnie przenikać.

Za oprawę muzyczną gali odpowiada uznany producent i aranżer – Kuba Galiński.

Galę Bestsellerów Empiku 2022 tradycyjnie będzie można śledzić na antenie TVN oraz w streamingu w kilku kanałach. Nominacje w poszczególnych kategoriach zostaną ogłoszone już 11 stycznia. Gospodarzami transmisji internetowej będą: Red Lipstick Monster i Karol Paciorek.
Strona wydarzenia: empik.com/bestselleryempiku
Link do wydarzenia na Facebooku
Podaj dalej
Autor: ET