Wtorek, 25 kwietnia 2023
Współpraca TaniaKsiazka.pl i Urzędu Miejskiego

Białostockie Śledzie Książkowe to regały ustawione w centrum miasta w ramach bookcrossingu. Nazwa regałów nawiązuje do gwary białostockiej, tzw. “śledzikowania”. Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl przekazała 200 egzemplarzy książek.

– Są to książki dla różnego czytelnika, jest literatura piękna, trochę poradników, książek historycznych. Zachęcam też mieszkańców do tego, żeby po przeczytaniu książki odnosić ją i również dzielić się swoimi książkami, by ktoś inny mógł skorzystać. Te śledzie najlepiej będą żyły, kiedy będą cały czas wypełnione książkami i każdy będzie mógł z nich skorzystać” – zachęca Łukasz Kierus, właściciel TaniaKsiazka.pl.

Białostockie Śledzie Książkowe zostały ustawione w centrum miasta (ul. H. Sienkiewicza, al. J. Piłsudskiego).

Współpracę z księgarnią TaniaKsiazka.pl docenia zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

– TaniaKsiazka.pl wspierała i wspiera nas w tym, by w naszych białostockich “Śledziach” były książki. I za to chciałbym bardzo panu Łukaszowi podziękować, bo nam wszystkim zależy – i miastu, i panu Łukaszowi na tym, by czytelnictwo się rozwijało. Od początku akcji przez nasze Śledzie przewinęło się ponad 13 tys. książek” – powiedział Rafał Rudnicki.

–  Jak wiemy, czytelnictwo nie jest w najlepszej formie. Badania pokazują, że tylko 34 proc. Polaków przeczytało jedną książkę w ubiegłym roku, a tylko 7 proc. przeczytało więcej niż kilka. Wszystkie inicjatywy, które mają na celu sprawienie, że ludzie będą czytali więcej i chętniej, są bardzo mile widziane. Czytanie rozwija, odświeża, otwiera horyzonty i jest bardzo przyjemną formą spędzania czasu. Dlatego cieszę się z takiej wspaniałej inicjatywy, jaką jest Białostocki Śledź Książkowy, który wspiera czytelnictwo – powiedział Łukasz Kierus.

Białostockie Śledzie Książkowe ustawione są przy autobusowym centrum przesiadkowym od października 2017 roku. Już wtedy TaniaKsiazka.pl przekazała do nich kilkadziesiąt książek.

Na zdjęciu: Rafał Rudnicki i Łukasz Kierus przy Białostockim Śledziu Książkowym

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: TaniaKsiazka.pl