Wtorek, 7 września 2021
Gorący sezon

“Gdy uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej w Tuławkach w gminie Dywity odebrali podręczniki, okazało się, że otrzymali je z błędem w druku. W języku polskim była matematyka” – informuje serwis Gazetaolsztynska.pl. Chodzi o podręczniki „Nowi Tropiciele” Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.

“Wracamy do źródeł. Mamy znowu nauczanie zintegrowane — komentuje z uśmiechem błąd Mariola Soroka-Christow, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuławkach. — Podręczniki mają być odesłane do wydawnictwa”.

Jak wskazano, pozamieniane są okładki książek. “Na przykład na jednej jest napisane, że trzymamy w ręku część pierwszą, a w środku jest część trzecia. Albo w środku w ćwiczeniach jest język polski i matematyka zarazem”.

“Wydawnictwo nie robi z tym problemu. Zwrócimy książki i otrzymamy podręczniki już bez błędów. To na szczęście tylko kilka kompletów. Książki były zapakowane, zafoliowane, więc już takie do nas przyszły. Nikt nie zrobił nam psikusa. To na pewno błąd w druku” – przyznaje jeden z nauczycieli z Tuławek.

Podaj dalej
Autor: W