Piątek, 3 lutego 2017
Krytyk i historyk literatury
W wieku 76 lat, w pełni sił twórczych, zmarł Bogdan Rogatko. Literaturą zafascynował się już w krakowskim liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego. Ze wspomnień naszej wspólnej Babci wynika, że w okresie liceum Bogdan miał niezwykłą łatwość i potrzebę pisania wierszy oddając w nich stan swych emocji, pragnień, olśnień lekturami, siłę wiary, czy też reagując na bieżące wydarzenia. Pisał je niemal codziennie.  Studia polonistyczne na UJ ukształtowały w nim wrażliwość krytyka i pasję historyka literatury. Pracę zawodową rozpoczął w redakcji tygodnika "Życie Literackie" i w Wydawnictwie Literackim.  Z pisma odszedł po wprowadzeniu stanu wojennego będąc wówczas kierownikiem działu krytyki literackiej. Włączył się w redagowanie podziemnego ?Miesięcznika Małopolskiego?, był też szefem niezależnego wydawnictwa ?Libertas?. Po przemianach ustrojowych przejął kierowanie Wydawnictwem Literackim, będąc jego dyrektorem w latach 1990-1992. Następnie współtworzył …
Wyświetlono 25% materiału - 126 słów. Całość materiału zawiera 507 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się