Czwartek, 11 lipca 2019

W lipcu swoją działalność rozpoczęła pierwsza w Polsce Bookworm Cabin, czyli Chatka Mola Książkowego.

Bookworm Cabin znajduje się pomiędzy dwiema wsiami, zaledwie 45 minut od Warszawy (około 50 km trasą S8, w okolicach wsi Adelin) na gęsto zarośniętej drzewami działce z widokiem na malownicze pola. Za wyposażenie wnętrza chatki odpowiedzialna jest marka VOX. Z chatki można korzystać przez cały rok. Cena za dobę zaczyna się od 345 złotych za noc (przy pobytach 3-dniowych i dłuższych).

Jak czytamy na stronie internetowej organizatora projektu Bookworm Cabin: „Za organizację i urzeczywistnienie projektu odpowiada Bartłomiej Kraciuk, który po skończonych w Nowym Jorku studiach wrócił do Polski, bo wierzy, że tu można robić najfajniejsze rzeczy. Jest współtwórcą Grupy Warszawa, marki uznawanej za wyznaczającą trendy w gastronomii i wyróżnionej dziesiątkami nagród oraz współzałożycielem firmy MD4, która produkuje nagradzane na całym świecie polskie filmy. Z kolei przytulne i dopracowane wnętrze, pełne pięknego wzornictwa oraz książek to zasługa Marty Puchalskiej-Kraciuk, która współtworzy pracownię wnętrzarską MP Studio Architektury oraz kobiecy butik Collage z selekcją naturalnie pięknych produktów dla ciała i domu”.

W ofercie Bookworm Cabin dostępnych jest kilkaset pozycji książkowych – począwszy od literatury pięknej, poprzez popularną, a także pozycje poradnikowe, w tym kulinaria.  Decyzją inicjatorów projektu, doboru oferty czytelniczej chatki dokonało Wydawnictwo Albatros.
Więcej szczegółowych informacji na temat projektu, w tym możliwość rezerwacji pobytu w Bookworm Cabin, dostępna jest tutaj.

Fot. Materiały organizatora.

Autor: (p)