Wtorek, 22 listopada 2011
Zmarł Olgierd Budrewicz
Olgierd Budrewicz – słynny podróżnik, autor reportaży, ale także książek o Warszawie i jej mieszkańcach, zmarł w niedzielę 20 listopada. Dotarł do 160 państw, do niektórych jako pierwszy polski dziennikarz. Do historii polskiego reportażu weszły jego pełne barw i ekspresji korespondencje drukowane w „Przekroju” w najbardziej szarym okresie naszej powojennej historii, a do tego „wolne od nieznośnego politycznego dydaktyzmu”, jak napisał Jerzy S. Majewski we wspomnieniu zamieszczonym w „Gazecie Stołecznej” z 21 listopada. Był autorem setek artykułów, dziesiątek książek oraz wstępów do albumów, pisał przewodniki, scenariusze, recenzje filmowe, chętnie udzielał wywiadów. „Byłem wszędzie” – tak zatytułował jedną ze swych książek. W tym roku redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała Olgierdowi Budrewiczowi Nagrodę Specjalną w konkursie o nagrodę Magellana „za wytrwałe kreowanie mody na podróżowanie”. Nagrody Specjalne „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” przyznaje najbardziej znanym, popularnym i zasłużonym polskim podróżnikom. - Z Olgierdem Budrewiczem miałem zaszczyt współpracować przez wiele lat – przekazał Bibliotece Analiz Bogdan Szymanik, właściciel wydawnictwa Bosz. Przygotowywał dla nas znakomite – jak to on – teksty, poprzez które w dobrze wszystkim znanym stylu wprowadzał czytelników w piękne zakamarki naszego kraju; kraju tak bardzo przez niego ukochanego. Warto to podkreślić, bo wielu pokoleniom nazwisko Budrewicza kojarzy się głównie z postacią …
Wyświetlono 25% materiału - 198 słów. Całość materiału zawiera 792 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się