Wtorek, 6 października 2020
Start jeszcze w tym roku

Na Patronite.pl trwa zbiórka na nowe Radio 357, które tworzą byli dziennikarze Programu III Polskiego Radia. Nazwa pochodzi od adresu, pod którym mieści się Trójka – ul. Myśliwiecka 3/5/7. Dotychczas pozyskano blisko 120 tys. zł.

“Było kiedyś takie radio… i już go nie ma. Ale radio to ludzie, a nie budynek czy częstotliwość. Gramy więc dalej! Dla Państwa i z Państwem. Wiedzą Państwo, jakie radio chcemy robić, bo robiliśmy je przez lata. A teraz wreszcie będzie brzmiało tak, jak powinno, a nie tak, jak musiało” – czytamy w zapowiedzi w Patronite.pl.

Zespół Radia 357 ma liczyć 40 osób związanych do niedawna z radiową Trójką. W tym gronie będą m.in. Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Marcin Łukawski, Michał Olszański, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka i Gabi Darmetko.

“Będziemy potrzebowali co miesiąc 500 tys. zł, żeby się utrzymać i rozwijać” – mówi Tomasz Michniewicz. Informuje, że start radia planowany jest przed końcem roku. “Zaczynamy w internecie, ale z intencją pozyskania częstotliwości FM. Chcemy zrobić pierwsze radio naziemne finansowane społecznościowo” – zapowiada. Radio 357 nie będzie emitować reklam.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Press