środa, 7 czerwca 2023
Spotkanie w Państwowej Szkoły Muzycznej

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Walentego Fiałka w Chełmnie wraz z dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Chełmnie zapraszają na wieczór autorski Cezarego Macieja Dąbrowskiego, związany z promocją nowej książki poetyckiej opartej na obrazach mistrzów Młodej Polski zatytułowanej „Zimno nadchodzi” (LTW).

Spotkanie odbędzie się w piątek 16 czerwca o godz. 17 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Chełmnie przy ul. Świętojerskiej 3.

W programie: recytacja wybranych wierszy, omówienie drogi twórczej, rozmowa z czytelnikami, a także prezentacja autorskich kompozycji fortepianowych.

– Zbiór ten, prawda, że ubogi, moim przecież wglądem we własną twórczość musiał „otwierać” obraz pędzla Jacka Malczewskiego, jako że nie tylko mojemu sercu blisko do geniuszu młodopolskiej optyki… Zaś motywem przewodnim stała się strofa z wiersza poety Skamandra Jana Lechonia („Pytasz, co w moim życiu…”), która to przebiła, i przebija, to więcej niż pewne, wiele zatwardziałych serc. Taki był zaczyn tej książki, powstałej dla Was, moi Drodzy Czytelnicy – przekazał Cezary Maciej Dąbrowski. – Jadę do moich ukochanych czytelników z Chełmna, którzy wsparli publikację książki „Zimno nadchodzi”. Jadę jak do Bliskich. Bardzo się cieszę, że wreszcie będzie to możliwe – dodał poeta.

Cezary Maciej Dąbrowski pochodzi ze Skierniewic, gdzie przyszedł na świat 9 marca 1968 roku. Gry na fortepianie uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Natomiast w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera poznawał tajniki gry na perkusji. Ukończył studia w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.

Jako poeta debiutował w roku 2014 tomikiem zatytułowanym „Wiersze sercem pisane” zawierającym 95 utworów lirycznych. Stworzył szesnaście tomów poetyckich oraz autorską płytę „Zaplątany w Twoje włosy”, zawierającą wiersze i miniatury fortepianowe w jego własnym wykonaniu.

Podaj dalej
Autor: (fran)