środa, 5 kwietnia 2023
Ale sąd nie uwzględnił powództwa 15 wydawnictw
Popularny serwis wymiany plików Chomikuj.pl czerpał korzyści z masowego naruszania praw autorskich – uznał we wtorek 4 kwietnia sąd, ale oddalił pozew zbiorowy wydawców książek z powodu zmiany usługodawcy. Wydawcy zrzeszeni w ramach Polskiej Izby Książki pozostają od 2012 roku w sporze sądowym z administratorem serwisu Chomikuj.pl. 15 wydawnictw reprezentowanych przez Wolters Kluwer złożyło wówczas pozew. Wydawców oburzał zwłaszcza dostęp do specjalistycznych tytułów, które sprzedawano w niewielkich nakładach w droższych cenach. Serwis działa w charakterze wirtualnego dysku zewnętrznego, na którym użytkownicy mogą umieszczać i udostępniać dowolne pliki. Serwis czerpie znaczące dochody z opłat związanych z nieautoryzowaną dystrybucją treści, która narusza majątkowe prawa autorskie osób trzecich, w tym wydawców. "Po 11 latach procesu Sąd Okręgowy w Warszawie uznał za udowodnione, że w serwisie Chomikuj.pl dochodziło do wielokrotnych naruszeń praw autorskich poprzez udostępnienie pirackich plików z książkami. Co więcej, nie miał też wątpliwości, że serwis ponosi za to …
Wyświetlono 25% materiału - 146 słów. Całość materiału zawiera 585 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się