Piątek, 3 marca 2023
Allegro, Olx i Empik najpopularniejsze
Już 72 proc. Polaków robi zakupy w marketplace – tak wynika z najnowszego badania Santander Consumer Banku „Polaków Portfel Własny: marketplace przyszłością e-commerce”. Ubrania, obuwie i kosmetyki to najczęściej zamawiane towary na tych platformach. Wiele osób kupuje też w ten sposób laptopy, tablety, telefony komórkowe czy RTV i AGD, a także szuka informacji o produktach. Według badania co czwarty użytkownik marketplace'ów kupuje na tych platformach książki (25 proc.). Wśród tych respondentów najwięcej jest 18-29 latków (30 proc.) oraz seniorów (27 proc.). 42 proc. Polaków korzystających z marketplace'ów "wchodzi" tam, gdy chce dowiedzieć się więcej o konkretnym towarze, 34 proc. ankietowanych odwiedza w tym celu stronę konkretnej marki, a 25 proc. szuka filmów omawiających produkt w serwisie YouTube. Co czwarty wybiera w tym celu media społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram czy Tik-tok (24 proc.). Forami internetowymi kieruje …
Wyświetlono 25% materiału - 136 słów. Całość materiału zawiera 546 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się