środa, 13 listopada 2002
Dyskusja Na grudzień zapowiadane jest Walne Zgromadzenie PIK, podczas którego można spodziewać się propozycji nowego statutu. Nie wykluczona jest dymisja prezesa Izby, Andrzej Nowakowski zapowiedział rezygnację w wywiadzie udzielonym "Notesowi Wydawniczemu". O komentarz do deklaracji prezesa PIK, perspektywy funkcjonowania Izby, a także o wskazanie najlepszego kandydata na prezesa, zwróciliśmy się do trzech osób. Grzegorz Boguta prezes PIK w latach 1990-1997 - Gdy zakładaliśmy PIK w 1990 roku, nawiązałem kontakty z przedstawicielami samorządów tej branży w całej Europie. Wówczas przekonałem się, że od prezesa i Rady ważniejsza jest egzekutywa - a przede wszystkim dyrektor biura. Dla przykładu Clive Bradley, który przez wiele lat był dyrektorem (nie prezesem!) angielskiej Publishers Association, był postacią międzynarodowego formatu i cieszył się ogromnym poważaniem nie tylko wśród brytyjskich edytorów. Podobnie było w innych krajach - osoby zatrudniane do pracy w samorządzie gospodarczym były bardziej skuteczne od tych wybieranych. Złego dyrektora można w każdej chwili usunąć z pracy, prezesa nie tak łatwo. Osoby wybierane przez środowisko powinny pełnić rolę podobną do rady nadzorczej w spółkach, a kierować powinien zatrudniony menedżer. Prezes, który angażuje się w załatwianie bieżących spraw zawsze będzie posądzany, że przy tej okazji dba o własne interesy. Mówiąc to nie mam na myśli wyłącznie Andrzeja Nowakowskiego, sam miałem podobne problemy, gdy kierowałem Izbą, a posądzano mnie wielokrotnie, że załatwiam przy okazji sprawy istotne dla PWN. Kto powinien zostać prezesem PIK, jeśli ustąpi Andrzej Nowakowski? Gdybym miał kogoś popierać, to jednego z obecnych wiceprezesów - Andrzeja Rosnera lub Grzegorza Majerowicza - ale pod warunkiem, że zgodziliby się oddać władzę sprawnej egzekutywie. Andrzej Chrzanowski prezes PIK w latach 1997-2000 - Od paru miesięcy jestem z dala od problemów środowiska, nie mam …
Wyświetlono 25% materiału - 274 słów. Całość materiału zawiera 1099 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się