Poniedziałek, 22 grudnia 2003
Jak co roku, mniej więcej o tej porze, pojawiła się kolejna edycja jednej z najgłupszych, a jednocześnie najpoczytniejszych pozycji książkowych, a mianowicie "Księgi Rekordów Guinnessa". W Polsce patent na ten tytuł mają bracia Pustelnikowie z wydawnictwa Safes, co też skrzętnie wykorzystują, zgarniając co dwanaście miesięcy odpowiednią ilość pieniędzy. Dwaj sympatyczni panowie po raz kolejny uraczyli spragnionych ciekawostek czytelników pięknie wydaną i bogato ilustrowaną porcją największych idiotyzmów współczesnego świata. Są, oczywiście, akcenty polskie. Pomijając Jana Pawła II, który pobił wszystkie możliwe rekordy w beatyfikowaniu kogo popadnie, okazało się, na przykład, że jedna z Polek (Beata Łęgowska z Przasnysza) ma najdłuższy język na świecie, a konkretnie - najdłuższy ze zmierzonych przez badaczy.., bo nie przypuszczam, żeby 8 cm stanowił prawdziwy rekord świata. Ciekawie natomiast musiało wyglądać samo mierzenie. Wydawnictwo Zysk już dziś, w grudniu 2003, zaczyna przygotowania do znamienitego jubileuszu dziesięciolecia firmy, które przypada na rok przyszły. Jak ten czas szybko leci. To już cała dekada minęła od momentu, kiedy rozstali się panowie Szponder i Zysk. Jak pokazały następne lata, takie "kłótnie w rodzinie" mogą mieć pozytywny skutek dla branży, ponieważ - zamiast jednego - mamy dziś dwa zupełnie przyzwoite wydawnictwa na rynku. Obchody dziesięciolecia istnienia wydawnictwa Zysk będą prawdopodobnie miały huczną oprawę, czego zwiastunem jest konkurs na powieść historyczną. Czy historia ma dotyczyć wydarzeń poznańskich 1956, czy 1994 - nie sprecyzowano. W każdym razie zwycięzca dostanie 15 tysięcy złotych w gotówce oraz prawo do druku w wydawnictwie nagrodzonej powieści. Literaci do piór! Może powstanie bestseller na miarę "Hiperdziennika", który - nie wiedzieć czemu - kończy właśnie swój żywot w hurtowniach "taniej książki". Koncern Bertelsmanna zaatakował znienacka …
Wyświetlono 25% materiału - 265 słów. Całość materiału zawiera 1060 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się