Piątek, 9 lutego 2024
Na początek „Skarby z archiwów”

Prof. Magdalena Gawin, dyrektor Instytutu Pileckiego, zaprosiła na uroczystą inaugurację „Czwartków w DeBeKa” – nowego cyklu spotkań dla szerokiej publiczności w przestrzeni wystawienniczej przy  ul. Krakowskie Przedmieście 11, która odbędzie się w czwartek 15 lutego o godz. 17.

Celem „Czwartków w DeBeKa” jest edukacja i popularyzacja historii, zapoznanie  z zawartością bogatego archiwum dokumentów i relacji wideo w Instytucie Pileckiego, a także dostarczanie wiedzy na temat konsekwencji totalitarnej przeszłości i totalitarnych idei. W ramach cyklu planowane są m. in. prezentacje nowości wydawniczych Instytutu Pileckiego, spotkania autorskie, pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych oraz debaty historyczne. Pracownicy odpowiedzialni za przygotowanie poszczególnych bloków tematycznych przedstawią program spotkań na najbliższe pół roku.

Spotkania planowane w ramach „Czwartków w DeBeKa”:

  • Skarby z archiwów
  • Klub filmowy DeBeKa
  • Promocje książek
  • Raporty Centrum Lemkina
  • Debaty naukowe

Podczas inauguracji „Czwartków w DeBeKa” będzie okazja do zapoznania się z wieloma aspektami działalności Instytutu Pileckiego, a także rozmów z jego przedstawicielami i zaproszonymi gośćmi reprezentującymi różne dziedziny nauki.

To będzie również doskonała okazja, aby przyjrzeć się potencjałowi i poznać dotychczasowy dorobek Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego.

Podaj dalej
Autor: (fran)