Czwartek, 11 kwietnia 2024
„Nowy Testament” z infografikami w edycji Wydawnictwa Świętego Wojciecha

Święty Wojciech Dom Medialny zaprasza na konferencję „Czy sztuczna inteligencja może pomóc w głoszeniu Słowa Bożego?”. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 10. w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie przy Skwerze Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, sala numer 16.

Pretekstem do organizacji spotkania wokół tematyki użycia sztucznej inteligencji w duszpasterstwie jest wydanie „Nowego Testamentu” z infografikami, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha. To pierwsze i jedyne takie wydanie na rynku.

W spotkaniu udział wezmą:

Monika Marta Przybysz, teolog, dr hab. nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Ks. Marcin Kowalski, profesor KUL, katedra Teologii Biblijnej i Proforystyki, Sekcja Nauk Biblijnych, Instytut Nauk Teologicznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Paweł Kozacki OP, polski dominikanin, publicysta, bloger, były przeor Konwentu Świętej Trójcy w Krakowie

Prowadzenie: Tomasz Królak, Katolicka Agencja Informacyjna.

Jak informują organizatorzy, pretekstem do organizacji spotkania wokół tematyki użycia sztucznej inteligencji w duszpasterstwie jest wydanie „Nowego Testamentu” z infografikami, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha. To pierwsze i jedyne takie wydanie na rynku. Publikacja opiera się na tłumaczeniu „Biblii Poznańskiej” – najlepszym, według biblistów, przekładzie z języków oryginalnych. Atutem tego jednotomowego wydania jest ponad dziewięćdziesiąt autorskich infografik, w tym mapy, linie czasu, schematy, charakterystyki, rodowody, kompozycje i geneza Ewangelii oraz piktogramy Ewangelistów. Nowy Testament z infografikami zawiera także nowe, aktualne wstępy napisane przez uznanych ekspertów biblistów, odświeżone oryginalne treści i skorygowany tekst – w publikacji dokonano modyfikacji językowych anachronizmów.

Organizatorzy pragną porozmawiać o tym, co może pomóc wiernym w czytaniu „Pisma Świętego” oraz księżom w głoszeniu Słowa Bożego. Takie materiały, jak linie czasu czy mapy pomagają umiejscowić wydarzenia w przestrzeni oraz ułatwiają zrozumienie ich kolejności. To pomaga wiernym i zachęca ich do czytania „Biblii”. A co pomaga duszpasterzom? Czy pisząc kazanie można korzystać z nowoczesnych technologii?

 

Podaj dalej
Autor: (fran)