Wtorek, 20 lutego 2024
Ukazało się wydanie Nowego Testamentu z infografikami

Święty Wojciech Dom Medialny organizuje konferencję „Czy sztuczna inteligencja może pomóc w głoszeniu Słowa Bożego?”. A pretekstem do spotkania jest wydanie Nowego Testamentu z infografikami.

Publikacja opiera się na tłumaczeniu Biblii Poznańskiej – najlepszym, według biblistów, przekładzie z języków oryginalnych. Atutem tego jednotomowego wydania jest ponad dziewięćdziesiąt autorskich infografik, w tym mapy, linie czasu, schematy, charakterystyki, rodowody, kompozycje i geneza Ewangelii oraz piktogramy Ewangelistów. Nowy Testament z infografikami zawiera także nowe, aktualne wstępy napisane przez uznanych ekspertów biblistów, odświeżone oryginalne treści i skorygowany tekst – w publikacji dokonano modyfikacji językowych anachronizmów.

Konferencja odbędzie się 22 lutego (czwartek) o godz. 14 w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie (Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, sala numer 16).

Z opisu wydarzenia: Organizatorzy pragną porozmawiać o tym, co może pomóc wiernym w czytaniu Pisma Świętego oraz księżom w głoszeniu Słowa Bożego. Takie materiały, jak linie czasu czy mapy pomagają umiejscowić wydarzenia w przestrzeni oraz ułatwiają zrozumienie ich kolejności. To pomaga wiernym i zachęca ich do czytania Biblii. A co pomaga duszpasterzom? Czy pisząc kazanie można korzystać z nowoczesnych technologii?

W spotkaniu udział wezmą:

Monika Marta Przybysz
polska teolog, dr hab. nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Wydziału Teologicznego
Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Ks. Marcin Kowalski
profesor KUL, katedra Teologii Biblijnej i Proforystyki, Sekcja Nauk Biblijnych,
Instytut Nauk Teologicznych, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Paweł Kozacki OP
polski dominikanin, publicysta, bloger,
były przeor Konwentu Świętej Trójcy w Krakowie

Ks. dr Tomasz Siuda
Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny spółki Święty Wojciech Dom Medialny sp. z o.o.

Prowadzenie:
Tomasz Królak
Katolicka Agencja Informacyjna

Podaj dalej