środa, 29 maja 2013
Za nami bezprecedensowy pojedynek
W poniedziałek w samo południe w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się wydarzenie bez precedensu. Znani polscy blogerzy, a jednocześnie eksperci rynku e-booków i nowych technologii uczestniczyli w pojedynku na argumenty. Dyskusja poświęcona była przyszłości urządzeń do czytania. Organizatorem debaty była księgarnia Legimi – dostawca usługi "Czytaj bez limitu".  Jeszcze kilkanaście miesięcy temu zastanawiano się, czy e-booki staną się na stałe elementem rynku książki. Od pewnego czasu nie ma co do tego wątpliwości. Dyskusja dotyczy raczej przyszłości urządzeń, na których będziemy czytać. O tym właśnie rozmawiali Przemek Pająk, twórca Spidersweb.pl i Splay.pl, jeden z dwóch najpopularniejszych blogerów technologicznych w Polsce i Robert Drózd, najbardziej znany polski promotor Kindle i innych czytników e-booków.     Podczas trwającej blisko godzinę rozmowy dyskutanci skupili się nie tylko na aspektach technologicznych, ale również społecznych. To właśnie dynamiczne zmiany cywilizacyjne, w połączeniu z kilkoma przełomowymi wynalazkami/produktami będą decydować o przyszłości urządzeń do czytania. Robert Drózd podkreślił, że czytniki dają wrażenie korzystania z książki papierowej. Razem z np. ulubionym fotelem stają się nieodzownym elementem czytelniczego kącika w domu, wolnego od nowych technologii, w którym można przez dłuższy czas …
Wyświetlono 25% materiału - 182 słów. Całość materiału zawiera 728 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się