Wtorek, 14 kwietnia 2020
Redaktorzy naczelni apelują
Izba Wydawców Prasy przygotowała klip wideo, w którym redaktorzy naczelni różnych pism jednogłośnie zachęcają do kupowania i czytania prasy. Film pt. „Czytajcie prasę, bądźmy razem!” to kolejna już inicjatywa Izby mająca ratować czytelnictwo w Polsce w czasie pandemii koronawirusa.
W spocie występują z jednobrzmiącym apelem: Paweł Fąfara (szef „Polska The Times”), Tomasz Sakiewicz („Gazeta Polska”), Krzysztof Jedlak („Dziennik Gazeta Prawna”), Jerzy Baczyński („Polityka”), Paweł Lisicki („Do Rzeczy) i Bogusław Chrabota (redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, jednocześnie prezes Izby Wydawców Prasy).

“Szanowni państwo, jak to we współczesnym świecie, więcej nas dzieli niż łączy. Ale jest jedna wspólna sprawa: piszemy na łamy naszych gazet. Piszemy po to, aby świat był lepszy i bardziej zrozumiały. Bez czytelnika nasza praca nie ma żadnego sensu. Pomóżmy sobie. Czytajcie prasę papierową i online” – stwierdza Bogusław Chrabota, prezes IWP i redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

“Trzeba sobie uświadomić, jak wielką rolę spełnia prasa w tej dobie. Oczywiście mamy dzienniki, w tym także dzienniki regionalne i lokalne, które docierają z codzienną dawką informacji do czytelnika – i jest to nie do przecenienia. Ale są też magazyny, tygodniki, pisma kolorowe, które dają nam wszystkim wytchnienie, rozrywkę oraz edukację. Dlatego tak ważne jest, żeby ująć się za tym rynkiem w tak trudnym czasie. I to właśnie robimy” – mówił portalowi Wirtualnemedia.pl Marek Frąckowiak, dyrektor generalny IWP.

Autor: ET
Źródło: Wirtualnemedia.pl