Poniedziałek, 22 kwietnia 2013
Po konferencji Polskiej Izby Książki
Po W piątek 19 kwietnia w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się konferencja prasowa inaugurująca ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest na całym świecie 23 kwietnia. - Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego jest najlepszym miejscem na rozpoczęcie działań, które powinny być integralne dla wszystkich elementów systemu, w którym funkcjonują książki. Bez współpracy wydawców, hurtu i segmentu detalicznego powstają luki i trudne do przezwyciężenia problemy - mówił otwierając spotkanie Włodzimierz Albin, prezes Polskiej Izby Książki.  Wicedyrektor Instytutu Książki Elżbieta Kalinowska przypomniała wyniki najnowszych badań czytelnictwa zrealizowanych przez Bibliotekę Narodową i wskazała na kilka istotnych wniosków płynących z nich, zwłaszcza w kontekście działań promujących książki i czytelnictwo. - Książka zmienia swoją rolę i funkcję, stając się przyjemnością. Coraz częściej stanowi hobby, na które brak czasu - konkludowała.  Szeroko relacjonowała także działalność na rzecz promocji książki prowadzoną przez Instytut Książki, jak również Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mówiła m.in. …
Wyświetlono 25% materiału - 148 słów. Całość materiału zawiera 594 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki