środa, 28 czerwca 2017
Początek - polski tytuł książki

“Początek”, nowa powieść Dana Browna z Robertem Langdonem, profesorem Uniwersytetu Harwarda i specjalistą od symboli, trafi do polskich księgarń 3 października 2017 roku, w dniu światowej premiery książki. Tym razem autor przenosi nas do malowniczej Hiszpanii. Langdon przemierza ulice Madrytu, Barcelony, Sewilli i Bilbao, w poszukiwaniu odpowiedzi na dwa nurtujące ludzkość pytania: Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy?
Zachowując swój charakterystyczny styl, Brown zapełnił karty tej fascynującej powieści kodami, symbolami, odkryciami naukowymi, ciekawostkami religijnymi, historycznymi i architektonicznymi. Powiewu świeżości dodają opisy dzieł sztuki współczesnej i najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych!
Dowiedz się, co było na początku…
O autorze
Dan Brown, autor wielu bestsellerowych powieści, w tym Kodu Leonarda da Vinci, który stał się jedną z najlepiej sprzedających się powieści wszech czasów, a także przedmiotem debaty intelektualnej. Jego książki ukazały się w 56 językach na całym świecie. Syn nauczyciela matematyki i organistki kościelnej. Jeszcze w szkole rozwinął fascynację paradoksalnymi powiązaniami między nauką a religią. Te motywy ostatecznie tworzą tło jego książek. Jest absolwentem Amherst College i Phillips Exeter Academy, gdzie później powrócił do nauczania języka angielskiego, zanim skoncentrował swoją uwagę tylko na pisaniu.
W 2005 roku Brown został uznany przez magazyn TIME za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Redaktorzy przypisywali autorowi:
– poprawę sytuacji finansowej branży wydawniczej;
– wzbudzenie zainteresowania Leonardem da Vinci i historią wczesnego chrześcijaństwa;
– wzrost liczby turystów w Paryżu i Rzymie;
– rosnącą liczbę członków tajnych stowarzyszeń;
– wzbudzenie gniewu kardynałów w Rzymie;
– fakt, że powstało aż 8 książek różnych autorów negujących tezy przedstawione w powieści Kod Leonarda da Vinci i 7, które należałoby czytać równolegle z Kodem…;
– zalew thrillerów historycznych i ekranizacji bestsellerów.
Wydawnictwo Sonia Draga ma przyjemność zaprezentować polską okładkę najnowszej powieści Dana Browna równocześnie z ujawnieniem okładek wydania amerykańskiego i brytyjskiego. Zachęcamy również do obejrzenia trailera powieści:
https://www.youtube.com/watch?v=kFl5NFPoz1I&feature=youtu.be

 

 

Autor: (ET)