Wtorek, 21 listopada 2023
Już wkrótce

28 listopada trafi do księgarń „Dziedzic Kaladanu”. To 3. tom wieńczący trylogię ukazującą wydarzenia sprzed „Diuny”

 Czytając „Dziedzica Kaladanu”, wszyscy fani „Diuny” mogą z satysfakcją towarzyszyć narodzinom legendy.

 Po tym, jak Bene Gesserit odwołały Jessikę z Kaladanu i wysłały jako konkubinę do innego szlachcica, książę Leto postanowił zaangażować się w rozbicie radykalnego ruchu na rzecz Wspólnoty Szlacheckiej. Kaladanem zaś w jego imieniu zarządza ich syn. Ledwie czternastoletni Paul wkracza w świat, którego sobie nawet nie wyobrażał.

Podczas gdy sardaukarzy pacyfikują kolejne planety i wskutek knowań Harkonnenów zagrażają też Kaladanowi, Paul wyrasta na przywódcę i wstępuje na krętą ścieżkę swego przeznaczenia jako przyszły Muad’Dib.

 

Brian Herbert (ur. 1947), syn Franka Herberta, jest autorem wielu bestsellerów z listy „New York Timesa”. W 2003 roku opublikował „Dreamer of Dune”, wzruszającą biografię swego ojca, która została nominowana do Nagrody Hugo. Napisał też inne powieści, m.in. „Man of Two Worlds” (wspólnie z Frankiem Herbertem), „Sudanna”, „Sudanna” oraz „The Little Green Book of Chairman Rahma”.

Kevin J. Anderson (ur. 1962) napisał kilkadziesiąt bestsellerów i był nominowany do Nagrody Hugo, Nagrody Nebula, Nagrody Brama Stokera i Nagrody Czytelników Fantastyki. Do jego powieści, które zyskały uznanie krytyków, należą serie „The Saga of Seven Suns, w tym „The Dark Between The Stars”, oraz „Terra Incognita” z dwiema towarzyszącymi jej płytami rockowymi. Ustanowił też rekord Guinnessa w podpisywaniu książek przez jednego autora.

 

Podaj dalej
Autor: Dom Wydawniczy Rebis