Czwartek, 20 września 2007
Nowe publikacje SBP
W serii „Nauka-Dydaktyka-Praktyka” ukazała się praca Marka Nowotko „Naukowe czasopisma elektroniczne”. Jest ona potwierdzeniem, że nasze środowisko biblioteczne jest przygotowane na najnowsze tendencje i aktualny rozwój technologii w świecie wydawniczym. Jak napisano we wstępie: „autor pragnął przedstawić swój punkt widzenia na kierunki i możliwości dalszego rozwoju sposobów publikowania elektronicznego. W szczególności interesujący wydaje się być obecny okres transformacji od czasopism elektronicznych naśladujących swoich drukowanych poprzedników do form komunikacji elektronicznej w znacznie większej mierze wykorzystujących możliwości nowego medium”. Dla celów praktycznych najbardziej interesujący z pewnością jest rozdział omawiający sposoby i zasady gromadzenia, opracowywania i udostępniania czasopism elektronicznych przez biblioteki, którego tytuł znacząco brzmi „Wyzwania dla bibliotekarzy”. Natomiast rozdział ostatni zatytułowany „Zamiast zakończenia: przyszłość czasopism elektronicznych” stanowi świetną podstawę do dalszych przemyśleń i ewentualnych polemik. „Paradoksalnie – pisze autor w konkluzji pracy – pomimo różnorodności potrzeb użytkowników oraz odmienności występujących pomiędzy poszczególnymi obszarami tematycznymi, jest bardzo prawdopodobne, że przyszłe publikacje elektroniczne będą się cechowały integracją formy. Dla użytkownika przestaje być istotne, czy potrzebne treści pochodzą z czasopisma elektronicznego, dokumentu zaliczanego do szarej literatury, e-książki czy strony Web. W efekcie dochodzić będzie do zacierania się, z czasem coraz mniej uchwytnych, różnic między tradycyjnie odmiennymi rodzajami publikacji … Być może z zintegrowanych w ten sposób typów dokumentów powstaną nowe formy publikacji, typowe wyłącznie dla środowiska elektronicznego”. „Statystyka w bibliotece i jej …
Wyświetlono 25% materiału - 217 słów. Całość materiału zawiera 870 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się