Czwartek, 24 listopada 2022

Literatura faktu odgrywa współcześnie niezwykle istotną rolę. Poszukiwanie prawdy i dokumentowanie jej nigdy nie było łatwe. W dobie dezinformacji zadanie, które stawia przed sobą reportażysta, staje się jeszcze trudniejsze. Wydarzenie organizowane przez Wydawnictwo Poznańskie wraz z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu skłania do pochylenia się nad reportażem i jego znaczeniem w dzisiejszym świecie. 23 24 listopada w CK Zamek odbędą się spotkania z pisarkami i pisarzami osadzone w tematyce literatury non-fiction. Zwieńczeniem Dni Reportażu będzie ogłoszenie wyników V edycji Konkursu Reporterskiego Wydawnictwa Poznańskiego.

 

Program Dni Reportażu:

  • W środę 23 listopada o godz. 18.00 w CK Zamek (Scena Nowa) odbędzie się spotkanie z Agatą Romaniuk wokół najnowszego zbioru reportaży autorki – „Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości”. Rozmowę z pisarką poprowadzi Łukasz Pilip. Wypowiedzi będą tłumaczone na PJM przez Aleksandrę Włodarczak i Beata Tobolską. Koszt biletu wstępu na spotkanie stacjonarne wynosi 5 zł.
  • 24 listopada o godz. 14.00 w CK Zamek (Sala Prób) dziennikarz i podcaster – Kamil Bałuk – poprowadzi warsztaty podcastowe. Celem wydarzenia będzie odpowiedzenie na pytanie: „Jak zacząć nagrywać swój własny podcast”. Aby wziąć udział w warsztatach, należy zgłosić chęć uczestnictwa pod adresem: a.gac@wydawnictwopoznanskie.pl. Koszt udziału to 15 zł. Ilość miejsc jest ograniczona.
  • O godz. 18.00 w czwartek 24 listopada w CK Zamek (Sala Wielka) odbędzie się natomiast debata „Pierwszy reportaż, pierwsza książka… Jak to zrobić?” z udziałem Cezarego ŁazarewiczaMagdaleny Kicińskiej i Kamila Bałuka. Omówią Oni najważniejsze kwestie związane z debiutem reporterskim. Rozmowę poprowadzi Adrian Stachowski. 

 

Podczas wydarzenia nastąpi także wyłonienie zwycięzcy V edycji Konkursu Reporterskiego Wydawnictwa Poznańskiego. Na laureatkę lub laureata czeka stypendium w wysokości 15 000 zł przeznaczone na realizację zwycięskiego pomysłu.

Wstęp na wydarzenie stacjonarne jest bezpłatny. Spotkanie transmitowane będzie na Facebooku Wydawnictwa PoznańskiegoCK ZAMEK i Zamek Czyta. Rozmowy tłumaczone będą na PJM przez Aleksandrę Włodarczak i Beatę Tobolską.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dniach Reportażu!

 

Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo Poznańskie