Poniedziałek, 10 grudnia 2007
Doris Lessing "Jak nie dostać Nobla"
Dziś odbędzie się uroczystość wręczenie literackiej nagrody Nobla. Jak informowaliśmy wcześniej, z powodów zdrowotnych nie weźmie w niej udziału tegoroczna laureatka, brytyjska pisarka Doris Lessing. „Jak nie dostać Nobla” to tytuł mowy, którą autorka przygotowała na tę okazję. Poniżej publikujemy jej fragment.„Wychowałam się w krytej strzechą lepiance. Tego rodzaju domy od zawsze się budowało tam, gdzie była trzcina lub trawa i odpowiednia glina. Na przykład w saksońskiej Anglii. Mój składał się z czterech izb w amfiladzie, a nie z jednej, przede wszystkim zaś było w nim pełno książek. Oprócz tego, …
Wyświetlono 25% materiału - 90 słów. Całość materiału zawiera 360 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się