Poniedziałek, 26 września 2022
Teraz „Córka myśliwego”

Grzegorz Gauden zaprasza na wystawę Krystyny Piotrowskiej zatytułowaną „Córka myśliwego”, która zostanie otwarta w czwartek 29 września o godz. 17 w Wizytującej Galerii przy ul. Grzybowskiej 88 w Warszawie w pierwszym dniu Warsaw Gallery Weekend, który potrwa do niedzieli 2 października.

Od 30 września do 2 października wystawę będzie można oglądać od godz. 11 do 21, a w dniach następnych: od środy do piątku od godz. 14 do 19, a w soboty od godz. 11 do 14. Wystawa będzie czynna do 29 października.

Krystyna Piotrowska (fragmenty komentarza):

„Skóra z daniela i dzika na podłogę dla wygody stóp, skóra z lisa na szyję dla ozdoby, małe rogi koziołków i duże rogi jeleni na ścianę. Szable, poroża, farba, lusterka, badyle, cewki, dublet, fajki… (…)

Domowy mir myśliwego to zbiór czaszek, wypchanych zwierząt, spreparowanych skór. Trofea przynoszące chlubę, świadectwo celnych strzałów.

Czy można nazwać włosy ludzkie sierścią? A jeżeli tak się kojarzą? A jeżeli to jest wielka płachta zbudowana z kosmyków włosów ludzkich, która w przyrodzie nie występuje. (…)

Ufarbowane włosy.

Spod farby widać odrosty, siwe, wstydliwe oznaki starości.

Farbowane na blond czarne włosy mają zatuszować zły wygląd. Jednakże i ten kolor względnego bezpieczeństwa po jakimś czasie odkrywa naturalną czarną barwę”.

Przypomnijmy, że w Galerii Studio przy Placu Defilad 1 w Warszawie do 23 października trwa inna wystawa Krystyny Piotrowskiej zatytułowana „Krystyna Piotrowska. Studium”. Wystawa jest czynna od wtorku do niedzieli w godz. 12-19.

Dodajmy, że Krystyna Piotrowska jest żoną Grzegorza Gaudena.

Podaj dalej
Autor: (fran)