Wtorek, 25 kwietnia 2023
Pod patronetem Biblioteki Analiz

W dniach 24-26 kwietnia odbywa się kolejna edycja BookForum – wirtualna konferencja branży książkowej. Spotkania skupiać się będą wokół potrzeb i zainteresowań wszystkich grup zawodowych ludzi książki – od bibliotekarzy, przez wydawców, na badaczach i publicystach specjalizujących się w tej tematyce kończąc.

Program oraz zapisy na odbywające się w formule transmisji online (platforma Zoom) wydarzenia można znaleźć na www.bookforum.pl oraz poniżej. Warto również śledzić je na profilu konferencji na Facebooku: https://tiny.pl/wv9j8 Udział w konferencji jest bezpłatny.

Program BookForum na dziś:

godz. 10:00 – 11:00
Arfido – nowoczesna biblioteka

Piotr Mielcarek (Prezes Zarządu / CEO – Arfido Sp. z o.o.)
Zarejestruj się za darmo: https://tiny.pl/wvttx

godz. 11:30 – 12:30
Czy cyfryzacja usług obywatelskich nie stanowi zagrożenia? Co łączy Program Rozwoju Bibliotek, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego? O tym wszystkim opowie Jacek Królikowski – szef FRSI

Roman Wojciechowski (członek Rady Fundacji Krajowy Depozyt Biblioteczny) – moderator, Jacek Królikowski (prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego)
Zarejestruj się za darmo: https://tiny.pl/wvtt9

godz. 12:45 – 13:45
300 stron w 15 sekund. Jak wykorzystać fenomen TikToka?

Magdalena Wysocka (doświadczona marketerka i szefowa zespołu TikTok & Microinfluencers w GetHero)
Zarejestruj się za darmo: https://tiny.pl/wvttf

godz. 14:00 – 15:00
Zrobić coś, czego wcześniej nie zrobił nikt inny. Fundacja Powszechnego Czytania – rozmowa z założycielami przy okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Jakub Frołow (opiekun bibliotek w Legimi) – moderator, Maria Deskur (prezeska Fundacji Powszechnego Czytania), Grzegorz Majerowicz (członek zarządu FPC), Katarzyna Konopka (kierowniczka projektów FPC)
Zarejestruj się za darmo: https://tiny.pl/wvttj

godz. 15:15-16:15
Tales from EUkraine. Spotkanie z Enrico Turrinem, dyrektorem biura Federacji Wydawców Europejskich (spotkanie będzie tłumaczone)

Enrico Turrin (dyrektor biura Federacji Wydawców Europejskich)
Zarejestruj się za darmo: https://tiny.pl/wvkp6

_
Organizatorzy: Legimi, Literacka Technologie
Partnerzy: Polska Izba Książki, Lubimy czytać, Fundacja Powszechnego Czytania, Polski Związek Bibliotek, EBIB, Biblioteka Analiz, Get Hero, Applover
Sponsor branżowy: Arfido Sp. z o.o.
_
O sponsorze:
Zespół ARFIDO, dostawcy książkomatów, już od 2006 roku konstruuje i dostarcza profesjonalne rozwiązania służące automatyzacji pracy bibliotek. Urządzenia działają z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii RFID i są owocem ścisłej współpracy inżynierów konstruktorów i programistów ARFIDO z bibliotekarzami. Obecnie, dzięki nowoczesnym technologiom, tradycyjna książka stała się dostępna przez 24 godziny na dobę. Urządzenia ARFIDO działają w kilkuset bibliotekach i są wysoko cenione przez czytelników i bibliotekarzy. Firma ARFIDO aktualizuje oprogramowanie według uwag klienta, tworzy nowe aplikacje, modyfikuje urządzenia tak, aby podążać za oczekiwaniami użytkowników. Ponieważ urządzenia firmy ARFIDO współpracują ze wszystkim systemami bibliotecznymi, są one dostępne również zagranicą, między innymi w Londynie, Hamburgu czy Mediolanie, a także w Seattle i Denver w Stanach Zjednoczonych.
Podaj dalej