Piątek, 11 czerwca 2021
Gratulacje dla Wydawnictwa Bosz

Wydawnictwo Bosz z Olszanicy z siedzibą w Lesku „z ogromną radością oficjalnie ogłosiło”,  że książki i albumy tej oficyny znalazły się w gronie laureatów XXXI edycji Konkursu „Teraz Polska”! Tu już drugi raz Wydawnictwo Bosz otrzymało tak ważne wyróżnienie. Poprzednio w 2011 roku zostało laureatem 21. edycji Konkursu Godła „Teraz Polska” za wysoką jakość wydawanych książek.

– Godło „Teraz Polska” traktujemy jako dowód uznania dla naszej pracy. To także zwrócenie uwagi na polską kulturę i jej osiągnięcia, które nie zawsze są należycie doceniane. Nie tylko nauka i osiągnięcia technologiczne, ale również sztuka, jest doskonałą wizytówką naszego kraju oraz powodem, dla którego powinniśmy być dumni. Otrzymanie po raz drugi tak prestiżowej nagrody jest dla nas potwierdzeniem słuszności strategii, jaką obraliśmy ponad 25 lat temu i którą konsekwentnie realizujemy. Mamy nadzieję, że cieszą się Państwo razem z nami! – przekazała Bibliotece Analiz Aleksandra Fałkowska, dyrektor ds. marketingu i promocji Wydawnictwa Bosz.

Wydawnictwo Bosz specjalizuje się w edycji albumów o sztuce, krajobrazie, przyrodzie i dziedzictwie kulturowym. Oficyna powstała w 1994 roku w Olszanicy, a jej założycielami są Barbara Kaniewska-Szymanik i Bogdan Szymanik. Dorobek oficyny to ponad 850 tytułów w łącznym nakładzie przekraczającym 2,5 mln egz. Biura wydawnictwa mieszczą się w Lesku, małym miasteczku w Bieszczadach, co nie stanowi przeszkody we współpracy zarówno z wybitnymi twórcami, jak i czołowymi placówkami kulturalnymi z całej Polski.

W albumach Wydawnictwo Bosz prezentowane są między innymi zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Etnograficznego w Krakowie, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, Muzeum Literatury w Warszawie, archiwów państwowych, a także Muzeum Historycznego i Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Wydawnictwa Bosz otrzymało najważniejsze nagrody oraz wyróżnienia w prestiżowych konkursach branży wydawniczej, takich jak międzynarodowy konkurs na najlepsze wydawnictwo kulinarne Gourmand Cookbook Awards, Najpiękniejsza Książka Roku w konkursie PTWK czy Książka Roku w konkursie „O pióro Fredry”.

Wydawnictwo Bosz jest też organizatorem Bieszczadzkiego Lata z Książką, cyklicznej imprezy, której 14. edycja rozpoczęła się wczoraj, czyli w czwartek 10 czerwca, w Przemysłu i będzie trwała w tym mieście do jutra, czyli do soboty 12 czerwca.

Na zdjęciu: Agata Duda, Bogdan Szymanik, prof. Michał Kleiber podczas uroczystości wręczenia nagrody.

 

Podaj dalej
Autor: (fran), Foto: Kamil Broszko (Teraz Polska)