środa, 9 października 2019
Edycja ze wsparciem IK

W Grecji ukazało się tłumaczenie „Drzew” w przekładzie Agnieszki Barbary Czerwińskiej i Marianny Psychalou. Wydanie książki Piotra Sochy (ilustracje) i Wojciecha Grajkowskiego (tekst) wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

„Μελισσεσ” – jak brzmi grecki tytuł „Drzew” – zostały wydany przez ateńską oficynę Philip Psihalos & Co Publishing.
„Drzewa” to ostatnia książka twórców bestsellerowych „Pszczół” – bajecznie kolorowy wielkoformatowy album o drzewach. Na książkę składają się ponad 34 wielkoformatowe tablice, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

Niedawno ze wsparciem Programu Translatorskiego ©POLAND ukazały się także przekłady książek duetu Socha/Grajkowski na języki: niemiecki („Drzewa”, przeł. Thomas Weiler), szwedzki („Drzewa”, przeł. Tomas Håkanson), węgierski („Pszczoły”, przeł. Viktoria Kellermann), hiszpański (przeł. Katarzyna Moloniewicz i Abel Antolín Murcia Soriano), słoweński (przeł. Staša Pavlović) i islandzki (tłum. Illugi Jökulsson).