Wtorek, 20 września 2022
Dzisiaj debata u „Marzycieli i Rzemieślników”

Centrum Mieroszewskiego i „Nowa Polszcza” zapraszają na rozmowę o dziennikarstwie w czasach wojny, która odbędzie się dzisiaj, czyli we wtorek 20 września o godz. 18 u „Marzycieli i Rzemieślników” na III piętrze Domu Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie. Języki spotkania: polski i ukraiński (tłumaczenie symultaniczne).

transmisja na YT po polsku: https://youtu.be/Zob5aP4RU5E
transmisja na YT po ukraińsku: https://youtu.be/LbGodRBbmeI

Organizatorzy spotkania przekazali: Jak wygląda praca ukraińskich dziennikarzy i dziennikarek po 24 lutego? Kto zdecydował się pójść na front, a kto walczyć piórem? Jak zorganizowana była praca redakcji w pierwszych dniach wojny? Jakie są kulisy pracy korespondenta wojennego? Porozmawiamy także o tym, jakiego wsparcia ukraińscy dziennikarze potrzebują dziś. Do rozmowy zaprosiliśmy ukraińskich i polskich dziennikarzy i dziennikarki oraz korespondentki i korespondentów wojennych.

W dyskusji wezmą udział: Paweł Bobołowicz (Radio Wnet), Olha Myrowycz (Lwowskie Media Forum), Illia Ponomarenko (The Kyiv Independent) oraz Nastia Stanko (Hromadske.tv). Rozmowę będzie prowadzić Żenia Klimakin (Nowa Polszcza).

Paweł Bobołowicz – reporter, od ponad 20 lat zajmuje się współpracą polsko-ukraińską. Od 2013 roku jest korespondentem Mediów Wnet na Ukrainie. W 2014 roku otrzymał wyróżnienie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za relacje z Majdanu.

Olha Myrowycz – szefowa organizacji pozarządowej Lwowskie Forum Mediów. Ekspertka Instytutu Goethego i Ukraińskiej Fundacji Kultury. Specjalistka w zakresie rozwoju mediów i pozyskiwania dotacji.

Illia Ponomarenko – korespondent wojenny „The Kyiv Independent”, od 2014 roku relacjonuje wojnę rosyjsko-ukraińską dla międzynarodowej publiczności. Pracował w Afryki Wschodniej, Demokratycznej Republice Konga i na Bliskim Wschodzie.

Nastia Stanko – korespondentka wojenna Hromadske.tv, prezenterka telewizyjna, członkini ruchu „Stop Cenzurze”. W 2014 roku porwana w obwodzie ługańskim, kilka dni później zwolniona z niewoli. Regularnie składa raporty z frontu.

Żenia Klimakin– zastępca redaktora naczelnego „Nowej Polszczy” i „Nowoj Polszy”. Pracował dla culture.pl, Polskiego Radia, TVN i 1+1, pisał dla „National Geographic”.

Podaj dalej
Autor: (fran)