Wtorek, 24 stycznia 2023
Premiera komedii kryminalnej z detektywem Jackiem Przypadkiem

W tym tygodniu premierę ma „Dziesięciu Mulatków” Jacka Getnera, komedia kryminalna z Jackiem Przypadkiem w roli głównej próbującym rozwiązać sprawy, w które zamieszani są autorzy kryminałów.

Tym razem detektyw Przypadek próbuje uwolnić Jana Kowalskiego, młodego pisarza o afrykańskich korzeniach, od zarzutu zabójstwa znanej kolekcjonerki sztuki nowoczesnej. W drugim śledztwie szuka zaginionego pomysłu uznanego autora, który przeżywa twórczy kryzys i któremu na dodatek na głowę spada problem w postaci wścibskiej sąsiadki. Rozwiązuje również zagadkę dotyczącą autorstwa pewnego bestselleru, do którego napisania przyznają się jednocześnie Cesarzowa, Caryca i Sułtan polskiego kryminału.

W śledztwach wciąż pomagają mu warszawscy bezdomni zbieracze złomu oraz duet policjantów: Łoś i Smańko. Ale tym, co powoduje, że Jacek wikła się w kolejne sprawy, jest chęć wydania i uczynienia bestsellerem komedii kryminalnej autorstwa jego matki. Robi to, łącząc przenikliwość Sherlocka Holmesa z łobuzerskim wdziękiem porucznika Borewicza i irytującym charakterem doktora House’a.

„Dziesięciu Mulatków” to kolejna część z cyklu doskonałych komedii kryminalnych, w których nic nie dzieje się przypadkiem, a wszystko dzieje się z Jackiem Przypadkiem!

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 320 stron, cena okładkowa: 39,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

 

materiał promocyjny
Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo Lira