Wtorek, 12 grudnia 2023
Ekologiczna produkcja książek, jak unikać f.ckupów w wydawnictwie, podcasty w bibliotece i sztuczna inteligencja

W dniach 12-14 grudnia odbywa się wirtualna konferencja BookForum. Spotkania skupiać się będą wokół potrzeb i zainteresowań wszystkich grup zawodowych branży książkowej – od bibliotekarzy, przez wydawców, na badaczach i publicystach i innych uczestnikach społecznego obiegu książki kończąc.

Wydarzenia odbędą się w formule transmisji on-line na platformie Zoom (zapisy stronie www.bookforum.pl) oraz na Facebooku: https://fb.me/e/1FiUBW9aQ.

Organizatorzy konferencji:

Legimi, Literacka Technologie, Bookscout.ai

Partnerzy konferencji:

Polska Izba Książki, Związek Bibliotek Polskich, Instytut Książki, EBiB, Lustro Biblioteki oraz Biblioteka Analiz.

Prezentujemy rozkład jazdy na dzisiaj:

⏰ 10:00-11:00

Ekologicznie oznacza ekonomicznie. Wyniki debaty i warsztatów o tym, jak nie marnować zasobów

Spotkanie organizowane przez Polską Izbę Książki

 

Ewelina Szyszkowska (ekspertka rynku wydawniczego, była dyrektor wydawnicza Wydawnictwa Naukowego PWN oraz Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, wydawczyni publikacji z zakresu nauk społecznych i humanistycznych, redaktorka i recenzentka, wykładowczyni Studium Kreatywnego Pisania Collegium Civitas, słuchaczka pierwszej edycji Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu)

Piotr Dobrołęcki (dziennikarz, wydawca i księgarz, red. nacz. „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” i „Kwartalnika Literackiego Wyspa”, zastępca redaktora naczelnego „Biblioteki Analiz”, członek zespołu portalu www.rynek-ksiazki.pl. Członek władz Polskiej Izby Książki od 2003 roku, obecnie przewodniczący Komisji Rewizyjnej PIK, a także członek zarządu Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska oraz zarządu Stowarzyszenia Księgarzy Polskich)

⏰ 11:30-12:30

Proces wydawniczy – jak unikać f.ckupów

Teresa Naumiuk (dyrektorka ds. wydawniczych w AtOnce)

⏰ 13:00 – 14:00

Jak bibliotekarz staje się radiowcem. O podcastach w codziennej pracy biblioteki w Bergen

Link do rejestracji: https://tiny.pl/cnl6j

Joanna Pacula (Bergen Offentlige Bibliotek)

Katarzyna Wojtaszak (Biblioteka Raczyńskich)

 

⏰ 14:30 – 15:30

Podstawy generowania obrazów AI w praktyce

Link do rejestracji: https://tiny.pl/c2hst

dr Marek Maruszczak (językoznawca i medioznawca, zawodowo zajmuje się projektowaniem i produkcją gier geolokalizacyjnych, mobilnych gier kulturowych oraz gier webowych, m.in. jest autorem gier z serii Planeta Zapomnianych Książek promujących czytelnictwo. Autor fabuł do gier w tym Everdream Valley, która sprzedała się w 70000 egzemplarzach i zdobyła tytuł gry roku na Nordic Games Discovery w Talinie)

 

Podaj dalej