Piątek, 24 marca 2023

Od 24 do 26 marca odbywać się będzie 12. edycja Krakowskiego Festiwalu Komiksu, na który zapraszają Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe oraz KBF.

Na odwiedzających czekają spotkania z twórcami komiksów z całego świata, dyskusja o sytuacji komiksu w Ukrainie, wystawa z okazji 20-lecia komiksu “Tymek i Mistrz” Tomasza Leśniaka i Rafała Skarżyckiego, spacery komiksowe, giełda rysunków i plakatów oraz wiele innych atrakcji.

Do Krakowa co roku przyjeżdżają największe komiksowe sławy, tym razem nasze miasto odwiedzą m.in. Zanzim, Paul Gravett, Ruslana Koropetska, Vira Kordoba, Ludmiła Samuś, Unka Odya, Katarzyna Witerscheim, Marcin Surma, Piotr Nowacki, Rafał Skarżycki i Jarosław Wojtasiński.

Podczas festiwalu będzie można obejrzeć dwie wystawy: z okazji 20-lecia komiksu „Tymek i Mistrz” Tomasza Leśniaka i Rafała Skarżyckiego oraz retrospektywną, podsumowującą 10-lecie pracy twórczej Anny Krztoń.

12. Krakowski Festiwal Komiksu od piątku do niedzieli  w Muzeum Komiksu (Sarego 7/10a) i Pałacu Potockich (Rynek Główny 20).

Wstęp wolny

Podaj dalej
Autor: ET