Piątek, 1 grudnia 2023

“Na skraju utopii” – hasło nawiązujące do ostatnich wydarzeń, które zmieniły świat i nasze podejście do życia – będzie tematem przewodnim rozpoczynającego się w piątek XVII Festiwalu Puls Literatury w Łodzi. W programie m.in. spotkania autorskie z pisarzami, dyskusje i warsztaty.

Najstarszy łódzki festiwal literacki organizują Dom Literatury w Łodzi i łódzki oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

17. edycja rozpocznie się w piątek i potrwa dziesięć dni.

Zaplanowano ponad 30 wydarzeń, m.in. spotkań autorskich i premier książkowych z udziałem pisarzy: Małgorzaty Rejmer, Joanny Kuciel-Frydryszak, Izabeli Morskiej, Jakuba Żulczyka, Jerzego Jarniewicza, Zyty Rudzkiej, Małgorzaty Lebdy i Andrzeja Muszyńskiego.

Ze Słowacji przyjedzie Michal Hvorecký, autor powieści “Tahiti. Utopia” (Biblioteka Słów).

Zaplanowano także wypełniony poezją Dzień Bierezina (2 grudnia), odsłonięcie muralu z podobizną Wisławy Szymborskiej (10 grudnia), z okazji stulecia urodzin noblistki.

Ważnym punktem programu będzie wręczenie Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima, jednej z najważniejszych nagród literackich w kraju, przyznawanej za całokształt dokonań literackich. W tym roku nominowano do niej Marka Bieńczyka, Julię Fiedorczuk i Dorotę Masłowską. Spotkania z nominowanymi odbędą się 9 grudnia.

Laureat, który otrzyma 50 tys. zł, zostanie ogłoszony 10 grudnia podczas finałowej gali w Monopolis.

Podaj dalej
Autor: W
Źródło: PAP