Piątek, 11 sierpnia 2017
Badanie Virtualo
Jak pokazują wyniki badań Virtualo wakacyjny niezbędnik to obecnie nie tylko krem z filtrem czy ręcznik plażowy. Ponad połowa respondentów w trakcie dłuższych podróży zabiera ze sobą elektroniczną książkę, a 40 proc. używa jej przebywając na wakacjach. Dla osób, które nie wyobrażają sobie urlopu czy wakacji bez dobrej lektury, nowoczesne formy czytania to prawdziwa rewolucja! Chociaż okres wakacyjny i wycieczki bardziej kojarzą się z aktywnością na świeżym powietrzu niż z czytaniem książek, badanie Virtualo „Zwyczaje związane z użytkowaniem e-booków i audiobooków" pokazało, że dla wielu osób książki elektroniczne są ważnym wakacyjnym towarzyszem i nieustannie partnerują w sytuacjach przemieszczania się jak na przykład dłuższych podróży. Biblioteka w plecaku Dla jednych urlop to czas nadrabiania zaległości w lekturze, kiedy można spokojnie usiąść i skupić się nad trudniejszą i poważniejszą książką, dla innych moment odprężenia, w którym można zrelaksować się czytając lekkie i przyjemne tytuły. Nowoczesne formy czytania zapewniają nam możliwość wyboru różnorodnej literatury w dowolnym momencie w zależności od preferencji. Książka elektroniczna nic nie waży, fizycznie nie zajmuje także przestrzeni – wszystkie ebooki zapisujemy na czytniku, smartfonie lub tablecie – urządzeniach, które z łatwością możemy włożyć do plecaka czy torebki lub do kieszeni. Głównymi zaletami ebooków według respondentów badania są: szybki dostęp do własnej, wirtualnej biblioteki (32 proc.), wygoda korzystania (20 proc.) oraz brak konieczności noszenia ciężkich, papierowych książek (43 proc.). Nowoczesna technologia ułatwia lekturę Współcześnie wiele czytników posiada podświetlane ekrany, więc swobodnie można zgłębiać lektury również wieczorami w autobusie, pociągu …
Wyświetlono 25% materiału - 239 słów. Całość materiału zawiera 958 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki