środa, 5 lipca 2023

Dziecięca książka ułatwiająca naukę czytania, do której dołączone zostały plansze z puzzlami, powinna być opodatkowana według 5-proc. stawki VAT – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, zmieniając wydaną wcześniej wiążącą informację stawkową.

W pierwszej instancji dyrektor KIS twierdził inaczej. Uważał, że jest to dziecięca zabawka, dla której właściwa jest 23-proc. stawka VAT. Takiego zdania był w wiążącej informacji stawkowej wydanej 29 marca 2023 r. (sygn. 0112-KDSL2-1.440.59.2023.1.MW). Teraz jednak zmienił stanowisko w drugiej instancji. Zmieniona wiążąca informacja stawkowa będzie ważna do 1 czerwca 2028 r., chyba że wcześniej wygaśnie z mocy prawa, bo zmienią się przepisy odnoszące się do tego towaru.

Wniosek podatnika dotyczył książki edukacyjnej, która ułatwia małym dzieciom naukę czytania, ponieważ zawiera wyrazy z podziałem na sylaby. Książka zawiera zadania edukacyjne, bogate ilustracje oraz rymowane wiersze.

Cały artykuł: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8746593,edukacyjna-ksiazka-z-puzzlami-nie-jest-dziecieca-zabawka.html

Podaj dalej
Autor: W
Źródło: Gazetaprawna.pl