Czwartek, 8 września 2022
W końcu można czytać e-booki w wannie

Firma Rakuten Kobo zaprezentowała Kobo Clara 2E – nowy, ulepszony czytnik e-booków, który stawia na ekologiczne rozwiązania. Obudowa Kobo Clara 2E została wykonana z plastiku w ponad 85 proc. pochodzącego z recyklingu, w tym 10 proc. z plastiku, “który przechwycono zanim trafiłby do oceanów”.

Ponadto urządzenie jest wodoodporne, posiada zwiększoną pamięć oraz technologię bezprzewodową Bluetooth.

W ciągu roku Kobo planuje usunąć ponad 200 tys. plastikowych butelek z oceanów i ponad milion płyt CD i DVD z wysypisk śmieci.

“Miłośnicy czytania mogą teraz spokojnie zatracić się w swojej najnowszej lekturze na ulepszonym, antyrefleksyjnym, 6-calowym ekranie HD E Ink Carta 1200. Aby zapewnić dodatkowy komfort, ekran posiada tryb ciemny oraz technologię ComfortLight PRO z redukcją niebieskiego światła, która pozwala na czytanie do późna w nocy bez negatywnego wpływu światła na jakość snu” – informuje producent.

Co ciekawe, Kobo Clara 2E  jest w stanie wytrzymać na głębokości 2 metrów nawet do 60 minut bez uszkodzenia. “Jest zawsze przygotowany na niespodziewane zachlapania, wędrówki z plecakiem po lesie deszczowym, podróże na plażę lub długie sesje czytania w wannie”  – zapewnia producent.

Czytnik wyposażony jest w kartę pamięci 16GB, co pozwala na załadowanie około 12 tys. e-booków lub 75 audiobooków.

Słuchanie książek audio możliwe jest dzięki bezprzewodowej technologii Bluetooth. Audiobooki Kobo są dostępne tylko w wybranych krajach. Wymagane są bezprzewodowe słuchawki lub głośnik Bluetooth.

Ochronne pokrowce SleepCovers, zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i są dostępne w kolorach czarnym (Black), niebieskim (Deep Ocean Blue), pomarańczowym (Coral Reef Orange) i zielonym (Sea Glass Green).

 

 

„Kobo Clara 2E reprezentuje nasze wartości – dostarcza lepszych doświadczeń czytelnikom i jednocześnie jest efektem deklaracji w kierunku zrównoważonego rozwoju” – powiedział Michael Tamblyn, CEO Rakuten Kobo. „Wierzymy, że każdy mały, przemyślany i celowo wykonany akt może mieć znaczący wpływ. Zaczynamy więc od wykorzystywania surowców pochodzących z recyklingu przy produkcji urządzeń, akcesoriów i opakowań” – dodaje.

Czytniki Kobo Clara 2E będą dostępne na stronie www.kobo.com oraz u wybranych partnerów handlowych w cenie 699 zł. Ruszyła już przedsprzedaż, a urządzenia będą dostępne w sklepach i online już 22 września w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, Polsce, Australii, Singapurze i Malezji.

Premiera Kobo Clara 2E jest wynikiem zobowiązania firmy Kobo do kompensacji 100 proc. emisji dwutlenku węgla związanej z bezpośrednimi dostawami czytników. Dochód z zeszłorocznego zrównoważenia emisji jest obecnie kierowany do Great Bear Forest Carbon Project, który wspiera społeczności rdzennych mieszkańców i pomaga chronić rezerwat przyrody Great Bear Rainforest w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie – jest to jeden z największych umiarkowanych lasów deszczowych na świecie. Wpływy ze zrównoważenia emisji pomagają w udoskonalaniu praktyk zarządzania lasami i morzem poprzez wysiłki prowadzone przez rdzennych mieszkańców, a także inwestowanie w programy dla lokalnej społeczności – Elder oraz Guardian Watchmen.

Rakuten Kobo Inc. to międzynarodowy sprzedawca książek cyfrowych stworzony przez i dla miłośników książek. Firma z siedzibą w Toronto należy do tokijskiej grupy Rakuten Group, Inc. i obsługuje 58 mln użytkowników na całym świecie. Misją Rauten Kobo jest zapewnienie najlepszych warunków i usług dla czytelników i łączy ich z najlepszymi historiami przy pomocy przemyślanej i spersonalizowanej oferty ebooków i audiobooków oraz najlepszych dedykowanych czytników i aplikacji do czytania.

Podaj dalej
Autor: ET