Czwartek, 15 grudnia 2022
Polsko-czeski łącznik

– Grudzień to ostatni miesiąc mojej pracy w CPI Moravia. Po prawie 12 latach zdecydowałam się odpowiedzieć na wołanie Świata. Czekać mnie będą teraz nowe wyzwania. Chciałabym Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za cudowną współpracę, zrozumienie i przyjaźń – przekazała Bibliotece Analiz Elżbieta Talar z Biura Handlowego czeskiej drukarni CPI Moravia Books w  Krakowie. – Był to czas ogromnych wyzwań i wspaniałej nauki. Byłam łącznikiem pomiędzy dwoma krajami i to doświadczenie nauczyło mnie tolerancji i większego zrozumienia, bo przecież w każdym kraju pracuje się i żyje nieco inaczej. Okazało się, że o wiele więcej zależy od nas samych. Tą pokorę i tolerancję dla różnorodności chciałabym przekazywać dalej – dodała.

Elżbieta Talar związana jest z branżą poligraficzną od 1998 roku. Pierwsze kroki stawiała, prowadząc własną agencję reklamową. Od 2003 roku reprezentuje czołowe drukarnie dziełowe. Wieloletnie doświadczenie pozwala jej na profesjonalne doradztwo w kwestiach technicznych dotyczących druku offsetowego i oprawy książek. W 2011 roku przeniosła się z Opola do Krakowa, gdzie objęła stanowisko key account manager na rynek polski w drukarni CPI Moravia Books s.r.o., która jest jednym ze znaczących dostawców książek dla polskich wydawców.

CPI Moravia Books jest drukarnią dziełową z siedziba w miejscowości Pohořelice koło Brna na Morawach w Republice Czeskiej. Właścicielem grupy CPI od 2019 roku jest prywatny fundusz należący do angielskiego przedsiębiorcy i inwestora Richarda Hughesa oraz jego rodziny (RHWO). Drukarnia CPI Moravia Obsługuje wydawców z Czech, Słowacji, Niemiec i Austrii, a na polskim rynku działa od 2008 roku. Rok później zostało otwarte biuro w Krakowie.

“Moje obowiązki w CPI Moravia zostaną teraz podzielone pomiędzy Magdę Gastoł i Klaudię Roman oraz Petra Gunkę, którego niektórzy klienci już poznali. Dziękując za dotychczasową współpracę, życzę Wam zdrowia, wielu sukcesów i dobrej zabawy. A gdybyśmy się już w grudniu nie spotkali, to życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2023” – napisała Elżbieta Talar.

Podaj dalej
Autor: (fran)