Czwartek, 16 listopada 2023

Jazzboy Records, wydający m.in. Korteza i Kaśkę Sochacką, trafił do portfela Empiku. To pierwsza akwizycja grupy detaliczno-medialnej w tej branży – wskazuje “Puls Biznesu”.

Polska wytwórnia muzyczna została założona 18 lat temu przez Biljanę Bakić i Pawła Jóźwickiego.

Grupa Empik przejęła 100 proc. udziałów wytwórni Jazzboy Records. Wartość transakcji pozostaje poufna.

– Po wielu latach poczuliśmy, że nasi artyści tak bardzo się rozwinęli, że struktury Jazzboy Records stały się dla nich za małe. Pracujemy blisko z e-muzyką od samego początku powstania naszej firmy. W tym czasie niejednokrotnie udowodnili, że mogą być odpowiednim partnerem w dalszych muzycznych przygodach naszych Artystów – podkreśla Biljana Bakić, CEO Jazzboy Records.

– Akwizycja Jazzboy Records to kolejny kamień milowy w kilkunastoletniej, świetnej współpracy dystrybucyjnej. Przez ten czas zespół Jazzboy dał się poznać jako profesjonaliści, wyróżniający się artystycznym wyrafinowaniem i niepowtarzalnym stylem. Jako e-muzyka będziemy dalej ściśle współpracować z wytwórnią, rozszerzając naszą działalność dystrybucyjną o wydawanie najlepszej polskiej muzyki. Jestem przekonany, że dzięki połączeniu sił w ramach Grupy Empik, artyści prowadzeni przez Jazzboy Records zyskają nowe możliwości, by rozwinąć skrzydła – dodaje Jan Ejsmont, CEO e-muzyka S.A.

A Ewa Szmidt, prezeska Grupy Empik, dodaje: – Dołączenie Jazzboy Records to kolejny istotny krok w strategicznym rozwoju Grupy jako eksperta w obszarze kultury i rozrywki w Polsce. Wierzę, że ich artystyczny rozmach, intuicja i wieloletnie doświadczenie w połączeniu z naszym zasięgiem, znajomością rynku i siłą marki zaowocują komplementarną ofertą oraz unikalnymi możliwościami rozwoju i promocji dla artystów.

Pierwszym wspólnym projektem Jazzboy Records w ramach Grupy Empik jest premiera trzeciego studyjnego albumu Korteza – „Naucz mnie tańczyć”.

Podaj dalej
Autor: ET